Kūno kultūros pedagogas - praktika


Pasirengimas savarankiškai pedagoginei praktikai. Individualus veiklos planas. Mokyklos ugdymo plano refleksija. Kūno kultūros mokymo/si programų, planavimo technologijų, pasiekimų ir pažangos vertinimo sistemų analizė. Stebėtų pamokų protokolai. Savarankiška veikla padedant mentoriui. Asistavmas pedagogui (mentoriui) formalioje veikloje. Asistavimas kūno kultūros pedagogui (mentoriui) neformalioje veikloje. Savarankiška veikla, stebint pedagogui (mentoriui), dėstytojui. Bandomasis kūno kultūros pamokos planas – konspektas. Savarankiškai vestos pamokos /pratybų planas. Neformalaus fizinio ugdymo pamokos/pratybų planas. Kūno kultūros/sporto renginio scenarijaus modelis. Netradicinės ir teorinės kūno kuoltūros pamokos planas. Refleksyvus įgytos patirties apibūinimas.


Stebėdamas kūno kultūros pamokas stengiausi suprasti kokius mokymo metodus mokytojas naudoja, kaip sudomina vaikus ir padeda jiems pasiekti aukščiausio rezultato. Stebėjau 2 tinklinio pamokas 3 ir 4 gimnazinėms klasėms bei bendrąją kūno kultūros pamoką 1kl. Manau, visos trys stebėtos pamokos praėjo sklandžiai, buvo itin smagu matyti kaip mokytojas laikosi griežtos tvarkos ir visi mokiniai jo klauso.

Asistuodamas kūno kultūros mokytojui pirmas 3 pamokas, stengiausi jam padėti pasiruošti pamokos planus bei turinį. Kartu aptarėme kokio tipo pamokos turėtų būti ir ko iš jų siekiame. Taip pat, padėjau mokytojui pasiruošti inventorių. Asistavau dvi I klasių bendrąsias kūno kultūros pamokas ir vieną II klasės.

Atėjęs antrą kartą asistuoti mokytojui pamokuose jau turėjau galimybę pats pravesti vienos pamokos pramankštą bei pabaigą ir dviejų pamokų pagrindines dalis. Taigi, kartu su mentoriumi parašėme pamokos planus- konspektus. Su mokytojo pagalba viskas praėjo tikrai sklandžiai. Mokiniai manęs klausė, o mokytojas patarė kaip ką geriau daryti. Inventorių pasiruošiau ir susitvarkiau pats. Asistavimo metu dalyvavau devintokų bendrojoje kūno kultūros pamokoje, dvyliktokų krepšinio ir bendrosios kūno kultūros pamokoje.

Asistavau mergaičių tinklinio ir berniukų krepšinio neformalioje veikloje. Visų pirma stebėjau kaip mokytojas ruošia pamokos planą, kartu aptarėme jo turinį ir prasmę. Mokytojui pasiūliau pritaikyti naujų pratimų, kurių buvau išmokęs universitete. Užsiėmimų metu padėjau paruošti inventorių, teisėjavau žaidimuose bei mokiausi krepšinio teisėjavimo ženklų. Kartu su mentoriumi tinklinio užsiėmimo pabaigoje aptarėme pasiektus rezultatus. Įsisavinau naujų žinių ir įgijau patirties. Manau, neformalioji veikla yra įdomesnė ir paprastesnė nei formalioji veikla. Taip yra, nes mokiniai juos lanko savo noru ir čia jie gali atsiskleisti, improvizuoti.

1. Dalyvavau dešimtokių tinklinio pamokoje, kurioje atlikau fizinio parengtumo testavimą , „Eurofit“ metodika, testavimą atliko 12 dešimtos klasės, norinčių mergaičių. Viskas sekėsi puikiai, rezultatai buvo gana geri.

2.Asistavau savo praktikos mentoriui išties neįpratoje neformalioje veikloje- šuolio per kartį užsiėmime. Buvo itin įdomu stebėti kokias metodikas mokytojas pasitelkia treniruodamas mokinius. Atėjus į sporto salę, visas inventorius jau buvo sudėtas, taigi padėjau mokytojui jį tik susitvarkyti treniruotės pabaigoje. Rezultatų aptarimas buvo labai informatyvus, nes matėsi, kad vaikai iš tiesų labi stengėsi ir įdėmiai klausėsi trenerio.

Praktikos tikslas buvo savarankiškų pamokų vedimas. Taigi, pirmąją dieną vedžiau dvi bandomąsias kūno kultūros pamokas. Tai reiškia, mentorius padėjo joms pasiruošti sukoreguodamas mano padarytus planus bei stebėdamas ir asistuodamas man pamokoje. Vedžiau 9-okų ir 10-okų bendrąsias kūno kultūros pamokas. Viskas sekėsi gana gerai, nes mokytojas dar padėjo js suorganizuoti.

Mano pirmosios savarankiškai vestos kūno kultūros pamokos buvo devintos ir dešimtos klasės bendrosios kūno kultūros pamokos. Savarankiškai pasidariau su skirtingus pamokų planus- konspektus, kuriuos pritaikiau pagal mokinių amžių. Devintokams vesta pamoka praėjo kiek sėkmingiau nei dešimtokams, nes jie noriai dirbo ir klausė manęs. Dešimtokai buvo kiek išsiblaškę ir nevykdė visų nurodymų. Manau tai galėjo įtakoti anglų kalbos egzaminas, kuris dešimtokams turėjo būti jau kitą dieną. Tačiau, iš pravestų pamokų išėjau su didele šypsena, nes buvo labai smagu, kad pagaliau savarankiškai pasiruošiau ir pravedžiau pamokas.

  • Microsoft Word 285 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 59 puslapiai (9704 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erlandas
  • Kūno kultūros pedagogas - praktika
    10 - 2 balsai (-ų)
Kūno kultūros pedagogas - praktika . (2018 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuno-kulturos-pedagogas-praktika.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 09:17
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!