Kūno laisvojo pagreičio nustatymas apverčiamaja ir matematine svyruokle


Laisvojo kritimo pagreičio nustatymas svyruokle. Kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas. Matematine svyruokle referatai. Laboratorinis darbas laisvojo kritimo pagreicio nustatymas svyruokle. Laisvojo kritimo pagreicio nustatymas su svyruokle. Laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine svyruokle. Laisvo kritimo pagreicio nustatymas svyruokle speros. Laisvojo kritimo pagreicio nustatymas matematine ir fizikine svyruoklemis isvados. Kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas teorija. Laisvojo kritimo pagreicio svyruokle paklaidos isvados.

Kūno laisvojo pagreičio nustatymas apverčiamąja ir matematine svyruokleišmatuoti fizikinės ir matematinės svyruoklių svyravimo periodus ir nustatyti laisvojo kritimo pagreitį. Priemonės. Paklaidų skaičiavimo formulės. Bandymo eiga. Skaičiavimai. Išvados.

Tikslas: išmatuoti fizikinės ir matematinės svyruoklių svyravimo periodus ir nustatyti laisvojo kritimo pagreitį.

Priemonės: pakabintas ant ilgo siūlo masyvus kūnas, strypas su įtaisytais dviem sunkiais metaliniais lęšiais ir dviem pakabomis, gembė svyruoklfizikinė svyruoklė – kiekvienas fizikinis kūnas, pakabintas ant horizontalios nejudamos ašies, kuri eina per jo masės centrą. Pakreipus svyruoklę nedideliu kampu į, ją veiks grąžinantis į pusiausvyrą sunkio jėgos momentas m=mgisin į, kur i- atkarpos tarp kūno masės centro ir sukimosi ašies ilgis. Šio momento veikiamas kūnas judės kampiniu pagreičiu , kurio dydis priklauso nuo kūno inercijos momento i svyravimų ašies atžvilgiu. Visi dydžiai susiję. Žinant, kad mažam kampui , užrašome: (1).

Iš (1) seka, kad vieno pilno svyravimo laikas lygus: (2). Matematinės svyruoklės inercijos momentas , todėl jos svyravimų periodas: (3).

Išmatavus apverčiamosios svyruoklės svyravimų periodus t1 ir t2 ašių o1 ir o2 atžvilgiu ir atstumus l1 ir l2 galime apskaičiuoti laisvojo kritimo pagreitį g: (4). Išmatuojame matematinės svyruoklės ilgį l. Pakabiname svyruoklę ant gembės, pakreipiame ją – laipsniu kampu ir paleidžiame svyruoti. Išmatuojame n=40 svyravimų laiką t ir apskaičiuojame svyravimų periodą t=t/n. Matavimus pakartojame kartus ir apskaičiuojame periodo vidutinį didumą. Pagal (5) formulę apskaičiuojame laisvojo kritimo pagreitį g ir įvertiname matavimo paklaidas.

Apverčiamąją svyruoklę paremiame ant trikampės prizmės briaunos, nustatome jos masės centrą ir išmatuojame atkarpų l1 ir l2 ilgius. Pakabiname svyruoklę ant gembės, pakreipiame ją nedideliu 4-5 laipsniu kampu ir paleidžiame svyruoti. Išmatuojame n=40 svyravimų periodą t1=t1/n. Matavimus pakartojame kartus, įvertiname vidutinį t1 didumą. Po to apverčiame svyruoklę ir pakartojame visus veiksmus. Apskaičiuojame periodą t2=t2/n ir jo vidutinį didumą. Įrašę rezultatus į (4) formulę apskaičiuojame laisvojo kritimo pagreitį g. Įvertiname matavimo paklaidas.

Palyginame matematine svyruokle ir apverčiamąja svyruokle nustatytą laisvojo kritimo pagreitį tikra kūno laisvojo kritimo greičio reikšmė lygi 9,8 m/s. Šis dydis patenka į mūsų apskaičiuotų rezultatų intervalus.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (532 žodžiai)
  • Nora
  • Kūno laisvojo pagreičio nustatymas apverčiamaja ir matematine svyruokle
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kūno laisvojo pagreičio nustatymas apverčiamaja ir matematine svyruokle. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuno-laisvojo-pagreicio-nustatymas-apverciamaja-ir-matematine-svyruokle.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:52
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo