Kūno odos sandara, funkcijos ir problemos


Tikslas – išsiaškinti kūno odos sandarą, funkcijas ir problemas. Oda susideda iš. Epidermis. Derma (tikroji odaHipoderma (paodisRiebalinis audinys. Celiulitas. Celiulitą galima skirti į tipus. Atsiradimo priežastys. Kodėl moterims? Vyriškas celiulitas. Provokatoriai (sukeliantys faktoriaiStadijos I stadija/edeminis celiulitas. Stadija/skaidulų. Stadija/liposklerozė. Stadija/gumburiuotumo. Kaip atpažinti? Gydymas. Strijos. Veiksniai įtakojantys strijų atsiradimą. Strijos. Kaip išvengti? Strijų korekcija.


Aptarti anatominę kūno odos sandarą. 2.Išsiaiškinti odos sluoksnius, bei struktūras. 3.Įvertinti odą kaip gyvą organą, bei išskirti pagrindines funkcijas. 4.Išskirti kūno odos problemas.

Tai danga, apsauganti tikrąją odą (dermą) nuo kenksmingo aplinkos poveikio (mechaninių pažeidimų, bakterijų, kitų mikroorganizmų patekimo į organizmą). Epidermį sudaro sluoksniai: raginis skaidrusis grūdėtasis dygliuotasis pamatinis.

Nuo jos priklauso odos tvirtumas ir stangrumas. Susideda iš tankiai persipynusių kolageno ir elastinių skaidulų, esančią ertmę tarp jų užpildo vandeninis gelis – glikozaminglikanai. Vienas iš pagrindinių glikozaminglikanų – hialurono rūgštis. 1 hialurono mokekulė gali išlaikyti iki 500 molekulių vandens. Iš šio sluoksnio auga plaukai. Išsidėstę odos priedai: riebalinės ir prakaito liaukos.

Visą dermą yra išraizgiusios plonytės kraujagyslės ir limfagyslės. Kraujagyslėmis tekantis kraujas prasišviesdamas pro epidermį suteikia odai rausvą atspalvį. Iš kraujagyslių patenka maistingosios medžiagos ir drėgmė. Dalis drėgmės kyla aukščiau, prasiskverbia į epidermį ir vėliau išgaruoja iš odos paviršiaus. Jei dermos kraujagyslėse susilpnėja kraujotakos intensyvumas, pirmiausia dėl to nukenčia epidermis. Šiuo atveju oda primena medį, kuris pradeda džiūti nuo viršūnės. Kraujagyslių mankštinimas, masažas, mikrosrovės stimuliacija ir preparatai, sustiprinantys kraujagyslių sieneles ir pagerinantys mikrocirkuliaciją, teigiamai paveiks odos išvaizdą.

  • MS PowerPoint 19494 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (1571 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Sonata
  • Kūno odos sandara, funkcijos ir problemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Kūno odos sandara, funkcijos ir problemos. (2020 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuno-odos-sandara-funkcijos-ir-problemos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 11:20
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo