Kuo jūsų tarmė ypatinga?


Kuo jūsų tarmė ypatinga? Kratiškiai. Tikslai ir uždaviniai. Aptarti Aukštaičių tarmę. Išnagrinėti Rytų Aukštaičių Panevežiškių tarmė. Tarmių panašumai. Tai laisvas visų tarmių ir patarmių kirtis. Aukštaičių tarmė. Tai lietuvių kalbos tarmė, kuria šnekama etnografinėje Aukštaityjoje. Aukštaičių tarmės skirstymas. Aukštaičių tarmė pagal. Rytų aukštaičiai. Rytų aukštaičiai (Širvintų. Rytų aukštaičių šnektos. Vilniškiai. Kalbinės ypatybės panašios į pietų aukštaičių. Panevėžiškiai Dėl priegaidės. Pagrindinė skiriamoji panevežiškių ypatybė yra trumpųjų balsių suplakimas galūnėse. Naudota literatūta.

Aptarti Aukštaičių tarmę. Išnagrinėti Rytų Aukštaičių Panevežiškių tarmė. Kaip Rytų Aukštaičių tarmė veikia mano kalbą?

Tai laisvas visų tarmių ir patarmių kirtis. Kirtis niekada neatitraukiamas iš akūtinių galūnių ir žodžio vidurio skiemenų Priegaidės, tarmės turi tik 2 priegaides, tai tvirtapradę ir tvirtagalę.

Tai lietuvių kalbos tarmė, kuria šnekama etnografinėje Aukštaityjoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje. Aukštaitiškai kalbančiųjų skaičius yra ~2,5 mln.

Aukštaičių tarmė pagal dvigarsių an, am, en, em ir balsių ą, ę tarimą skirstoma į tris patarmes: Vakarų. Pietų. Rytų.

Vilniškiai:Kalbinės ypatybės panašios į pietų aukštaičių. Uteniškiai: Vietoj nekirčiuotų ė, ie taria pusilgį e (tevelį „tėvelį, penelys „pienelis“) Vietoj uo ir balsio o vartoja pusilgį arba ilgą a (abalys „ obuolys“, salai „suolai“) Kupiškėnai:Kirčiuotas negalūninis balsis a verčiamas o (kolnas „kalnas“);Žodžio gale ir prieš kietąjį priebalsį balsiai e, ė verčiami a (dada „dėdė“, naša „neša“).

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 83 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (316 žodžiai)
  • Mokykla
  • Liveta
  • Kuo jūsų tarmė ypatinga?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kuo jūsų tarmė ypatinga?. (2014 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuo-jusu-tarme-ypatinga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:05
×