Kuo saviti moterų paveikslai lietuvių literatūroje


Kuo saviti moterų paveikslai lietuvių literatūroje.


Moteris- vienas trapiausių, lengviausiai pažeidžiamų, bet dažnai ir vienas iš įspūdingiausių visatos kūrinių. Tikriausiai daugelyje lietuvių kūrinių galima atrasti moters paveikslų, kurie yra pateikiami vis kitokie, kažkuo skirtingi, saviti. Dažnai pastebima, kad moteris įprastai vaizduojama tarsi trapi, švelni ir meile spinduliuojanti būtybė. Tačiau galima atrasti kūrinių, kuriuose mergina pateikiama kaip darbšti ir pasiaukojanti. Ryškiausiai tokį paveikslą pateikia Juozas Tumas Vaižgantas savo kūriniuose. Taip pat moteris yra vaizduodama lyg įkvėpėja, kuri padeda suprasti gyvenimą ir atrasti gyvenimo tikslą. Toks moters paveikslas ryškiausiai matomas 20a. kūrėjo Vinco Mykolaičio- Putino romane. Turbūt rečiausiai atrandamas moters- gundytojos paveikslas. Vieną iš tokių galima aptikti Mariaus Katiliškio romane. Šių autorių kūriniuose vaizduojami paveikslai yra vieni ryškiausių to meto literatūroje. Taigi, toliau aptarsiu šių autorių pateikiamus moterų paveikslus.

20a. lietuvių rašytojas Juozas Tumas Vaižgantas pateikė moterį kaip labai darbščią, gebančią nudirbti sunkiausius darbus bei pasiaukojančią asmenybę. Ko gero, nemažai lietuvių rašytojų pateikia darbščią moterį, tačiau moteris, kokia yra pateikiama šiame kūrinyje, yra retenybė lietuvių tekstuose. Apie labai darbščią bei pasiaukojančią moterį rašoma realizmo atstovo Juozo Tumo Vaižganto 4 dalių apysakoje „ Dėdės ir dėdienės“. Pirmojoje kūrinio dalyje pagrindinė veikėja- Severiutė yra vaizduojama kaip itin švelni, maloni bei jaunystės žavesio kupina mergina.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (981 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justina
  • Kuo saviti moterų paveikslai lietuvių literatūroje
    10 - 6 balsai (-ų)
Kuo saviti moterų paveikslai lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuo-saviti-moteru-paveikslai-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 14:37
×