Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybės, idealai?


Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybės, idealai?


Šiais laikais, kai žmogus yra viskuo patenkintas, pamiršta apie vertybes, kurios buvo puoselėjamos nuo senų laikų mūsų seneliais, proseneliais. Dabar jis labiau vertina materialines vertybes, nes užaugo ir formavosi visai kitoje aplinkoje . Visai kitoks auklėjimas, požiūris i gyvenimą, vertybes. Taigi dabar sužinosime keletą pavyzdžių, kurios skiriasi tarp Renesanso ir šių laikų žmogaus.

Tarp Renesanso ir šių laikų žmogaus yra dar vienas skirtumas: požiūris į asmeninius išgyvenimus. Renesanso epochos žmogus išgyvena stiprius, gilius jausmus, kurie yra net gi vaizduojami literaturoje, pavyzdžiui anglų rašytojo Viljamo Šekspyro tragedijoje „Hamletas“, pagrindiniam herojui - Hamletui skaudu matyti nesvetingą pasaulį, jo akyse subyra gyvenimo vertybės, jį sukausto tarsi grandinėmis neviltis ir siaubas.Jis sugniuždytas pasaulio neteisybės, todėl trokšta iš jo pasitraukti. Jis jaučiasi vienišas, jam labai sunku įvykdyti teisingumą, todėl vis dažniau mąsto apie gyvenimą anapus, Arba dar vienoje V. Šekspyro tragedijoje „Romeo ir Džuljeta“, kurioje yra vaizduojami dviejų jaunų žmonių meilė iš pirmo žvilgsnio ir kurių meilės istorija pasibaigia tuo, kad įsimylėjėliai miršta.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (752 žodžiai)
  • Samanta
  • Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybės, idealai?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybės, idealai?. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuo-skiriasi-renesanso-ir-siu-laiku-zmogaus-pasauleziura-vertybes-idealai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:17
×