Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema, idealai? - Literatūra, 17 potemė


Kuo skiriasi renesanso ir siu laiku pasauleziura. Renesanso zmogaus pasauleziura. Materialines vertybea literaturoje. Kuo skiresi renesanso ir šiu laiku žmogaus pasaulėžiūra vertybiu sistema idealai. Idealai lietuviu literaturoje. Ko skiririsi renesanso zmoniai nuo sio laikiniu. Renesanso žmogaus pasaulėjauta. Zmogaus vertybes ir idealai. Kokia vertybių sistema renesanso žmogaus?. Žmogaus idealas literatūroje.

17 potemė 12 klasei 2015 m. Tema Literatūra (Kultūra). Literatūros šaltiniai. Kalbėjimo planas. Parašyta kokybiškai laikantis visų reikalavimų.
17. Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema, idealai? Savo mintis pagrįskite literatūros pavyzdžiais.

Šiais laikais, kai jau mažai kam jaučiasi nepriteklius, kai mažai kas miršta nuo bado, vertybės nera stipriai gerbiamos. Jos tarsi pamirštamos. Apie jas nedaug kalbama. Dabar yra labai vertinamos materialinės vertybės, kurias galima kaupti, saugoti, girtis jomis arba nuo visų paslėpti. Tačiau kodėl? Kodėl šiuolaikiniai žmonės negerbia pačių elementariausių vertybių? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra,tačiau yra ne vienas numanomas atsakymas. Vienas iš jų būtu toks: per mažai diskutuojama iš tiesų svarbiomis ir naudingomis temomis. Laikraščiuose gausu „įdomių“ ir „naudingų“ straipsnių. Tačiau jie yra naudingi tik pardavėjams, o ne skaitytojams. Antra priežastimi gali būti prasta tėvų daroma įtaka savo vaikams. Kad ir kaip be būtu, faktas lieka faktu – šių dienų žmonėms tiesiog reiktų išmokti iš naujo teisingai pasirinkti vertybes. Ne visuomenėje populiarias, o tas, kurios yra naudingos pačiam žmogui. Taigi šiandien savo kalbėjime aptarsiu, kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema ir idealai.

Meilė, kaip ir tvirtas tarpusavio ryšys yra labai svarbios vertybės. O kas tai yra meilė? Daugelio atsakiusiųjų pasakymai skirtųsi. Tačiau pati esmė vis tiek liktų tokia pati. Dar niekas nėra sukūręs tikslaus meilės apibrėžimo. Bet niekas nesiginčija dėl to, kad ji yra ir be jos gyvenimas netektų tokių savo ryškių atspalvių.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1008 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema, idealai? - Literatūra, 17 potemė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema, idealai? - Literatūra, 17 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuo-skiriasi-renesanso-ir-siu-laiku-zmogaus-pasauleziura-vertybiu-sistema-idealai-literatura-17-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 03:17
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo