Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema?


Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra , vertybių sistema , idealai ? Savo mintis pagrįskite literatūros pavyzdžiais.


Žmogus, tai nuostabi gyvybės forma. Kiekvienas yra kitoks, turi unikalią išvaizdą, unikalų charakterį, skirtingą požiūrį į gyvenimą, bet kai kas priklauso ir nuo laikotarpio, kuriame gyvenama. Pavyzdžiui, nuo laikotarpio gali priklausyti žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema, idealai ir panašiai. Taigi kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema, idealai? Kokie pavyzdžiai yra literatūroje?

vėlyvasis arba manieristinis (XVI a. vid. – XVII a. pr.), iš Italijos paplitęs po visą Europą.

Štai tokie yra Renesanso literatūros bruožai:

Jau pagal literatūros bruožus matoma, kad Renesanso laikais svarbiausias buvo žmogus, iš to ir kilo sąvoka Humanizmas. Humanistinės pasaulėžiūros centre taip pat žmogus, jo didingumas, vidinio pasaulio turtingumas, išorinis grožis. Šekspyras savo herojaus Hamleto lūpomis taip apibūdino žmogų: „Koksai nepaprastas kūrinys — žmogus! Koks prakilnus savo protu! Koks neaprėpiamas savo gabumais! Savo judesiais ir išvaizda — koks įspūdingas ir nuostabus!" Viena svarbiausių humanizmo idėjų yra ta, kad žmogus priklauso ne nuo aukštesnės valios, o pats yra savo likimo šeimininkas. Todėl humanistų idealas buvo protinga, veikli, tvirta asmenybė, priešinga viduramžių asketiškajam idealui.

Renesanso žmogus, tai visų pirmą laisvas žmogus, savo likimo kalvis, kovojantis su neteisybe. Jam atrodė, kad pasaulis turi būti kupinas meilės, gėrio. Svarbiausia, kad turtingas būtų žmogaus vidus, o ne pats žmogus.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1185 žodžiai)
  • Mokykla
  • Samanta
  • Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema?
    10 - 5 balsai (-ų)
Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra, vertybių sistema?. (2016 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuo-skiriasi-renesanso-ir-siu-laiku-zmogaus-pasauleziura-vertybiu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:28
×