Kuo skiriasi šiandieninė humanizmo samprata nuo renesanso humanizmo apibrėžimo?


Kuo skiriasi šiandieninė humanizmo samprata nuo renesanso humanizmo apibrėžimo? Darbo uždaviniai Išanalizuoti. Darbo tikslas išnagrinėti ir paaiškinti kuo skiriasi šiandieninė humanizmo samprata nuo renesanso humanizmo apibrėžimo. Humanizmas tai. Nauja pasaulio vizija, žinių atnaujinimas. Lotyniškai humanus reiškia. Humanistai vertino visapusiškai išsilavinusį žmogų, pasireiškiantį įvairiose srityse moksle, mene, politinėje veikloje. Humanizmas renesanse. Humanistinės minties pradmenys aptinkami jau antikos mąstytojų palikime. Humanizmo idėjomis ir mokslu pagrįstas renesanso menas tapo gyvenimiškesnis. Humanistai pabrėžė žmogaus protinius ir fizinius sugebėjimus. Žmogaus idealas – tvirta, savimi pasitikinti asmenybė. Vieni iš žymiausių humanistų skleidėjų buvo. Nikolas Makiavelis (1469. Erazmas Roterdamietis (1466-1536m. Šiandieninė humanizmo samprata. XX-XXIa. humanistas yra laikomas Lietuvos kunigas ir filosofas Povilas Jakas. Labiausiai šiuolaikinio humanizmo samprata atsiskleidė veikale „Žmogus tarp žmonių“.  .  . Naujasis humanizmas „Organizuoja didelį frontą. Visos religijos ir. XXIa. Humanizmo krizė. Romualdas Ozolas Lietuvos filosofas. Romualdas Ozolas mano Humanizmas visada reiškia susitarimą. Jeigu sutiksime, kad kultūros (arba kultūrų) ir tikėjimo jungtis sukūrė civilizaciją. Išvados. Išanalizavom Renesanso laikų humanizmo apibrėžimą ir išsiaiškinom šiuolaikinio humanizmo sampratą. Literatūros šaltiniai. Filosofijos istorijos chrestomatija.


Kuo skiriasi šiandieninė humanizmo samprata nuo renesanso humanizmo apibrėžimo?

Darbo uždaviniai: Išanalizuoti Renesanso laikų humanizmo sampratą Isiaiškinti šiuolaikinio humanizmo sampratą Palyginti Renesanso ir šiandieninio humanizmo sampratas.

Darbo tikslas: išnagrinėti ir paaiškinti kuo skiriasi šiandieninė humanizmo samprata nuo renesanso humanizmo apibrėžimo.

Išanalizavom Renesanso laikų humanizmo apibrėžimą ir išsiaiškinom šiuolaikinio humanizmo sampratą. Galime teigti, kad šiuolaikiniais laikais ir Renesanso laikais visada vyravo humanizmas. Humanizmas visada buvo vertinamas ir tobulinamas. Tačiau kaip ir kiekvienas dalykas taip ir humanizmas laikui begant nuvertėjo. Prie to prisidėjo karai, politiniai nesutarimai, rasizmas, begalinis žmogaus noras turėti viską bet kokiais atvėjais.

  • Filosofija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2800 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (838 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aliona
  • Kuo skiriasi šiandieninė humanizmo samprata nuo renesanso humanizmo apibrėžimo?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kuo skiriasi šiandieninė humanizmo samprata nuo renesanso humanizmo apibrėžimo?. (2016 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuo-skiriasi-siandienine-humanizmo-samprata-nuo-renesanso-humanizmo-apibrezimo.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:32
×