Kuo svarbi laisvė?


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Kuo svarbi laisvė?.


Šiandien mes gyvename laisvoje Lietuvoje. Mes galime laisvai rengtis, laisvai mąstyti, laisvai reikšti save ir būti tokiais, kokiais norime. Mūsų jau nebevaržo nei priespaudos, santvarkos, nei karai. Tačiau ar vis dar susimąstome, kokia visa to – laisvės – kaina? Ir svarbiau – ar žinome, kuo ji mums konkrečiai svarbi?

Įvairūs suvaržymai kardinaliai keitė praeities lietuvių gyvenimus. Carinė priespauda, karai, maištai, sovietinė okupacija vertė ieškoti būdų apeiti valdžią bei nebūti pilka mase, kokią norėjo matyti tuometiniai valdžios asmenys. It gaisras degantis laisvės siekis ne vieno žmogaus krūtinėje įžiebė siekį – siekį ištrūkti iš nelaisvės gniaužtų bei be ginklų vesti žmones į laisvę. Šie žmonės tai darė rašydami nuostabias poemas bei kūrinius, kurie įkvepia tautą ligi šių dienų. Keletas iš tų žmonių buvo ir Justinas Marcinkevičius, Jonas Biliūnas bei Maironis. Visi jie su užsidegimu tautą laisvės link, ir lig šiandien jiems turėtume būti dėkingi už didelį indėlį į Lietuvos laisvės pasiekimą.

Kiekvienas sutiks, jog didžiausios padėkos turėtų sulaukti poetas, vienareikšmiškas laisvės šauklys Maironis. Jis ne tik tapo pavyzdžiu daugeliui ateities poetų kartų savo romantiškomis, lengvomis eilėraščių eilutėmis, bet ir tapo tikru XIX a. atgimimo dainiumi, įkvėpusiu ne vieną žmogų sunkiausiais Lietuvos laikais. Jo eilės – tikro patriotiškumo, tautiškumo pavyzdys. Kovodamas prieš tautos priešus, jis kovojo prieš tautos nulietuvėjimą, skatino Lietuviško žodžio plėtimąsi bei lietuvybę.

Kuo svarbi laisvė?. (2016 m. Kovo 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/kuo-svarbi-laisve.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:29