Kuo teisė skiriasi nuo grasinimais paremtų įsakymų ir kuo susijusi


Grasinimais paremti isakymai. Grasinimais paremti istatimai. Dešimt įsakymų naujajam seimui. Kuo teise skiriasi nuo paremtu istatymu.

Įvadas. Teisė kaip prievartiniai įsakymai. Prieštaravimai dėl teisės taikymo ribų. Apie teisę kaip apie pirminių ir antrinių normų junginį. Prievolės idėja. Teisė kaip prievartiniai įsakymai.

Vadinasi, netgi baudžiamojo įstatymo standartinis modelis yra bendro pobūdžio dviem atžvilgiais; jis nurodo bendrą elgesio variantą ir skiriamas neapibrėžtai asmenų grupei tikintis, jos šie asmenys pripažins, kad jis skirtas jiems, ir jo laikysis. Taigi individualūs tiesioginiai pareigūno nurodymai čia vaidina antraeilį vaidmenį; jeigu konkretus asmuo nesilaiko pirminių bendrųjų nurodymų, pareigūnai gali atkreipti į juos šio asmens dėmesį ir pareikalauti, kad jis šiems nurodymams paklustų, kaip daro mokesčiu inspektorius, arba pareigūnai gali oficialiai fiksuoti bei registruoti tokį šių nurodymų nesilaikymą, o teismas už jų nesilaikymą gali skirti numatytą bausmę.

Vieno asmens duodamų grasinimais paremtų bendro pobūdžio įsakymų, kuriems visuotiniai paklūstama, idėja, kurią mes sukonstravome nuosekliai papildydami prastą plėšiko situacijos atvejį, akivaizdžiai labiau atitinka šiuolaikinės valstybės įstatymų leidybos institucijos išleistą baudžiamąjį įstatymą negu kurią nors kitą teisės atmainą. Šiuolaikinės valstybės teisinei sistemai būdinga tam tikro tipo viršenybė jos teritorijoje ir nepriklausomybė nuo kitų sistemų, kurių mes kol kas neatkūrėme savo paprastame modelyje. Šios dvi sąvokos nėra tokios paprastos, kaip gali atrodyti, bei tai, kas jose yra esminga sveiko proto požiūriu.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1258 žodžiai)
  • Romas
  • Kuo teisė skiriasi nuo grasinimais paremtų įsakymų ir kuo susijusi
    10 - 2 balsai (-ų)
Kuo teisė skiriasi nuo grasinimais paremtų įsakymų ir kuo susijusi. (2012 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuo-teise-skiriasi-nuo-grasinimais-paremtu-isakymu-ir-kuo-susijusi.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:34
×