Kuo ypatinga jūsų tarmė? Aukštaičių tarmė. Kalbėjimo potemė su planu


Kuo ypatinga musu tarme. Rytu aukštaičių tarmė. Kuo ypatinga aukstaiciu tarme. Aukstaiciu sneka. Kuo ipatinga jusu tarme. Kuo ypatinga jusu tarme? argumentuokite savo požiuri.. Aukštaičiu kalba. Kuo ypatinga tarme. Kuo ypatinga jūsų tarmė argumentuokite savo požiūrį. Aukštaičių tarmės pavyzdžiai.

Kuo ypatinga jūsų tarmė? Argumentuokite savo požiūrį. Aukštaičių tarmė. Kalbėjimo potemė 2012m. su planu. Įžanga, dėstymas, išvados.

Aukštaičių ir žemaičių tarmės skiriamos pagal dvibalsių ie, uo tarimą: aukštaičiai juos išlaiko, o žemaičiai juos keičia kitais garsais. Aukštaičių tarmė, tai mano krašto tarmė, kuria daugiausia šnekama aukštaitijoje. Taigi, kuo tokia ypatinga mano tarmė ?

Dabar noriu trumpai pristatyti keletą savo tarmės faktų. Aukštaičių tarmė ypatinga tuo, jog jos pagrindu susiformavo bendrinė lietuvių kalba. Aukštaičių tarme kalbama šalies centrinėje, pietų ir rytų lietuvių kalbos ploto dalyje. Aukštaitiškai kalbančiųjų skaičius yra apie 2,5 milijono žmonių, tai bene penkis kartus daugiau kalbančiųjų nei žemaičių. Aukštaičių tarmė, ypač jos pietvakarinė ir pietinė dalis, yra gerokai archajiškesnė už žemaičių. Aukštaičiai užima tris kartus didesnį plotą nei žemaičiai. Dabartinė aukštaičių samprata ėmė įsigalėti tik apie xx amžiaus pradžią, šiek tiek anksčiau vokiečių kalbininkui augustui šleicheriui pasiūlius naują lietuvių kalbos tarmių klasifikacijos schemą, pagal kurią lietuvių kalboje skiriamos jau nebe trys, o tik dvi pagrindinės tarmės – aukštaičių ir žemaičių.

A. Šleicherio pasiūlytoji lietuvių kalbos dialektologinio skirstymo schema buvo šiek tiek pakoreguota lietuvių dialektologų, tačiau dabar visuotinai pripažįstama ir mūsų dienomis. Senųjų aukštaičių palikuonys dabar kalba dviejomis tarmėmis: gyvenantys vilniaus vaivadijos teritorijoje – rytų aukštaičių patarme, o gyvenantys trakų vaivadijos teritorijoje – pietų aukštaičių patarme. Z.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (698 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kuo ypatinga jūsų tarmė? Aukštaičių tarmė. Kalbėjimo potemė su planu
    10 - 1 balsai (-ų)
Kuo ypatinga jūsų tarmė? Aukštaičių tarmė. Kalbėjimo potemė su planu. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuo-ypatinga-jusu-tarme-aukstaiciu-tarme-kalbejimo-poteme-su-planu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:30
×