Kuo ypatinga žemaičių tarmė? Argumentuokite savo požiūrį.


Kuo ypatinga jūsų tarmė argumentuokite savo požiūrį. Kuo ypatinga jūsų tarmė? argumentuokite savo požiūrį.. Zemaiciu tarmes. Zemaiciu tarme referatas. Kuo ypatinga jūsų tamė? argumentuokite savo požiūrį.. Kuo ypatinga musu tarme argumentuokite savo poziuri. Kuo ipatinga zemaiciu tarme. Zemaiciu tarme ypatinga. Kuo ypatinga jūsų tarmė. Tarmes zemaiciu.

Lietuvių rašinys. Kuo ypatinga zemaiciu tarmė? Argumentuokite savo požiūrį.


Kiekviena tauta turi savo valstybinę kalbą,savo tikrą kalbą. Žmonės gyvenantis skirtinguose regionuose turi savo kalbos tarmes.

Lietuva turi keturias tarmes; žemaičių,aukštaičių,dzūkų,suvalkų. Aš pasirinkau kalbėti apie žemaičių tarmę,nes man buvo smalsu sužinoti daugiau apie klaipėdos krašto tarmę,apie mano krašto temą.

Taigi

Lietuvių kalbos gyvybingumą ir savitumą per amžius bene tvirčiausiai palaikė lietuvių kalbos tarmės. Atsiradusios dėl įvairių istorinių, geografinių, socialinių, politinių, administracinių ir kalbos raidos priežasčių, jos garsų, žodžių ir formų įvairove byloja apie lietuvių, gyvenančių gana nedidelėje teritorijoje, aplinką, skirtingas tradicijas ar net savitą būdą. Kadangi kai kurios ypatybės atsispindi jau xvi a. Senuosiuose lietuvių raštijos paminkluose, galima susidaryti bent apytikrį vaizdą apie tarmių raidą per paskutiniuosius keturis amžius, kaupti reikšmingus duomenis lietuvių kalbos, žemaičių vardu nuo seno buvo vadinama vidurio lietuvos žemuma. Joje susidariusią tarmę imta vadinti žemaičių tarme, o kaip jos priešingybę kito lietuvos ploto tarmę — aukštaičių tarme.

Aukštaičių ir žemaičių tarmės skiriamos pagal dvibalsių ie, uo tarimą: aukštaičiai juos išlaiko, o žemaičiai keičia kitais garsais. Žemaičių tarmė, tai mano krašto tarmė, kuria daugiausia šnekama žemaitijoje. Taigi, kuo tokia ypatinga žemaičių tarmė ?

Žemaičių tarmė, lietuvių kalbos tarmė, kuria daugiausia šnekama žemaitijoje (vakarų lietuvoje). Žemaitiškai kalbančiųjų skaičius yra apie 0,5 mln.

  • Lietuvių kalba Rašiniai
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (612 žodžių)
  • Mokykla
  • Lietuvių rašiniai
  • Microsoft Word 6 KB
  • Kuo ypatinga žemaičių tarmė? Argumentuokite savo požiūrį.
    10 - 1 balsai (-ų)
Kuo ypatinga žemaičių tarmė? Argumentuokite savo požiūrį.. (2012 m. Kovo 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/kuo-ypatinga-zemaiciu-tarme-argumentuokite-savo-poziuri.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:55