Kuras referatas


Skystojo ir dujinio kuro sudetis. Benzinas generatorius.

Kuro sandara. Kuro savybės. Kuro sąvoka ir klasifikacija. Kuro sudėtis ir jo komponentų charakteristika. Benzino sbbandara. Benzino pagrindinės savybės. Cheminė benzino sudėtis. Benzino fizinės sąvybės. Benzino frakcinė sudėtis. Dyzelinio kuro sandara. Dyzeliniai degalai ir jų sudėtis. Dyzelino fizinės sąvybės. Apytikslė cheminė dyzelinių degalų sudėtis. Dyzelinių degalų pageidaujamos savybės. Dujinis kuras. Degiųjų dujų klasifikacija ir savybės. Suskystintos naftos dujos. Suslėgtosios dujos. Branduolinis kuras, jo sandara ir savybės. Literatūra.

Pagal fizinę būseną organinis kuras skirstomas į kietąjį, skystajį ir dujinį. Prie kietojo kuro priskiriama mediena, durpės, rusvosios ir akmens anglys, antracitas, koksas, skalūnai ir t.t. Skystasis kuras yra nafta, mazutas, žibalas, benzinas, dyzelinas, skalūnų alyva, akmens anglių dervos. Prie dujinio kuro priklauso gamtinės, naftos, suskystintosios, generatorių, koksavimo, aukštakrosnių dujos ir kt.

Atsižvelgiant į gavimo būdą, kuras skirstomas į natūralų ir dirbtinį. Natūraliu vadinamas kuras, gaunamas iš natūralių kuro šaltinių, pavyzdžiui, durpės, rusvosios ir akmens anglys, antracitas, gamtinės dujos, nafta, taip pat mediena. Prie dirbtinio priskiriamas kuras, gautas chemiškai ar mechaniškai perdirbus natūralų kurą, pavyzdžiui, medžio anglys, koksas, benzinas, žibalas, mazutas, generatorių,aukštaskrosnių ir koksavimo krosnių dujos, kietojo is skystojo kuro atliekų briketai.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2321 žodžiai)
  • Kuras referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kuras referatas. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuras-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 09:10
×