Kūrėjo paveikslas lietuvių literatūroje


Kūrėjo lemtis lietuvių literatūroje. Menininko paveikslas lietuviu literaturoje. Lemtis lietuviu literaturoje. Kurejas lietuviu literaturoje. Menas lietuviu literaturoje. Kurejo tema lietuviu literaturoje. Kūrėjo kūrimas lietuvių literatūroje. Menininko problema lietuvių literatūroje škėma. Kurejo pasaulis lietuviu literaturoje. Kurejo lemtis lietuviu literaturoje rasinys.

Kūrėjo paveikslas ir lemtis lietuvių literatūroje. ( V. M. Putinas, A. Škėma ). Kalbėjimas apie Kūrėją. Kalbėjimo potemė. Išplėstinis planas. Literatūros šaltiniai.


Vieni žymiausių XXa. Pradžios ir vidurio lietuvių prozininkai ir dramaturgai parašę garsius to meto intelektualinius psichologinius romanus yra Vincas Mykolaitis - Putinas ir Antanas Škėma. Abu autoriai savo kūriniuose vaizdavo žmogų poetą, gyvenanti ir bandantį prisitaikyti prie nemielos aplinkos, kūrybinį kelia, kryžkeles, sunkumus ir žmogaus kaip kūrėjo lemtį.

Vienas iš tokį žmogų atskleidžiančių romanų yra Vinco Mykolaičio - Putino „Altorių šešėly“. Tai intelektualinis psichologinis romanas, kuriame vaizduojamas Liudas Vasaris ir jo kaip kūrėjo kelias. Jo gyvenimas prasidėjęs įstojus į seminarija ir tapus klierikų, parašius pirmąjį eilėraštį, pajautus pirmąją meilę, tapus kunigu poetu ir galiausiai išsilaisvinus iš kunigų luomo ir atradus patį save. Tai asmeninis Liudo vasario augimas visame romane, kuris ji atskleidžia kaip laipsniškai besikeičianti personažą su jo vidiniais konfliktais.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (836 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ella
  • Kūrėjo paveikslas lietuvių literatūroje
    9 - 1 balsai (-ų)
Kūrėjo paveikslas lietuvių literatūroje. (2018 m. Sausio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurejo-paveikslas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 23:49
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo