Kuri kalba turi būti gimtoji lietuvių emigrantų vaikams


Dalis emigrantų nustoja kalbėti gimtąja kalba kodel. Kodel emigrantai pamirsta gimtaja kalba. Kuri kalba turi buti gimtoji lietuviu emigrantu vaikams ams. Kodel turi islikti gimtoji galba. Kodel privalo islikti gimtoji kalba. Lietuviu emigrantu vaikai gimtoji kalba. Lietuviu kalbos rasinys emigracija. Kodel emigrantams zalinga pamirsti gimtaja kalba. Emigrantu vaika rasinys. Kokia kalba turi kalbeti emigrantu vaikai.

Kuri kalba turi būti gimtoji lietuvių emigrantų vaikams? (argumentuokite).

Yra tikėtina, kad per 25–50 metų nuolat vartojančių lietuvių kalbą asmenų sumažės daugiau nei trečdaliu. Reikia pažymėti, jog seniai jau yra prognozuojama, kad emigrantų vaikams lietuvių kalba bus ne pagrindinė, o tik gretutinė – užsienio kalba. Dauguma emigrantų Lietuvių kalbos jau mokysis kaip anglakalbiai.

Kalbant apie lietuvių emigrantų požiūrį į vaikų lituanistinį ugdymą yra susiduriama su skirtingomis nuomonėmis. Visų pirma egzistuoja grupė žmonių, manančių, jog nepaisant kokioje šalyje gyvenama, gimtoji kalba yra ir turi išlikti ta, kuria kalba tėvai, seneliai ir senesnės kartos žmonės. Kita grupė yra manančių, jog reikia derinti abiejų ar daugiau kalbų vienodą mokėjimą. Trečioji emigrantų grupė laikosi nuomonės, kad vaikas turi mokėti pirmiausia tą kalbą, kuria yra kalbama daugiausia toje šalyje kur yra gyvenama. Taigi visas problemos aktualumas atsiskleidžia tuomet, kai iškyla klausimas: „O kokia kalba turi būti gimtoji mano vaikui (-ams)?“ „Ar turi būti tęsiamas lietuvių identiteto ugdymas vaikų auklėjime?“.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (925 žodžiai)
  • Mokykla
  • Alvita
  • Kuri kalba turi būti gimtoji lietuvių emigrantų vaikams
    10 - 3 balsai (-ų)
Kuri kalba turi būti gimtoji lietuvių emigrantų vaikams. (2013 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuri-kalba-turi-buti-gimtoji-lietuviu-emigrantu-vaikams.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:10
×