Kurį lietuvių kultūros reiškinį laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe?


Kurį lietuvių kultūros reiškinį laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe?.


Nemažiau svarbi lietuvių kultūros dalis yra eilėraščiai. Manau, kiekvienas sutiks, kad mūsų tauta turėjo daugybę talentų, kurių eilės yra nepaprastai jausmingos ir žavi kiekvieną. Kalbant apie eilėraščius, bene pats žymiausias poetas yra Maironis. Kas gi jo nežino? Maironis yra ne vien mūsų literatūros klasikas, bet ir mūsų naujosios poezijos pradininkas. Maironis puoselėjo nacionalinį sąmoningumą ir žadino patriotizmą. Maironis išreiškė tautos laisvės siekimus. Joks kinas ar teatras tuo metu negalėjo raginti žmonių siekti laisvės. Suprantama, juk tuo metu televizijos net nebuvo, o ir teatro spektakliai buvo draudžiami – juk XIX amžiuje Lietuva dar kentė carinę priespaudą. Aišku, ir spauda buvo draudžiama, tačiau ji išliko iki mūsų dienų ir dabar galime džiaugtis, kad turime įrodymų, jog lietuviams buvo svarbi laisvė, svarbus žmogus kaip asmenybė – tai mūsų tautos kultra.

Pasaulis juda į priekį ir dabar esame laisva tauta. Sunku įsivaizduoti carinę priespaudą, kai gyvename visiškai laisvoje šalyje. Suprantama, keičiasi visuomenė, o su ja ir literatūra. Šiuolaiknė lietuvių literatūra nukreipia dėmesį nuo išorinio pasaulio į žmogaus vidų – juk gyvename laisvame pasaulyje ir mūsų gyvenimui neigiamos įtakos neturi dabartinis istorinis laikotarpis. Kultūra dabar labiausiai aoscijuojasi su individualiu žmogumi, jo jausmais ir išgyvenimais (nesakau, kad anksčiau dėmesys nebuvo tam skiriamas, tačiau šiais laikais ypatingai svarbu individualus AŠ, nes valstybei ir taip, atrodo, gerai – pati tvarkosi ir yra nuo nieko nepriklausoma, tik nuo pačios šalies valdininkų).

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (942 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabrielė
  • Kurį lietuvių kultūros reiškinį laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe?
    10 - 7 balsai (-ų)
Kurį lietuvių kultūros reiškinį laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe?. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuri-lietuviu-kulturos-reiskini-laikytumete-didziausia-visu-laiku-tautos-kulturine-vertybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:27
×