Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų kultūrine vertybe?


Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų kultūrine vertybe?.


Suprantama, kad kultūros vertybė turėtų apimti daugelį metų ir neprarasti savo vertės ateityje. Taigi, kultūros vertybė neatsiejama nuo istorijos. Lietuvių literatūros istorija gali būti pavadinta visos tautos dvasinės raidos dokumentu – literatūroje rasime bet kurį Lietuvos laikotarpį: tautinės kultūros užuomazgas, jos brendimą, visuomenei svarbių tiesų ir vertybių ieškojimą. Literatūros kūriniai rodo visuomenės gebėjimą spręsti problemas, pastebėti vertybes ir jas saugoti. Garsiausieji lietuvių literatūros kūriniai parodo ne tik, kokia lietuvių tauta buvo prieš keletą šimtmečių, kokia kultūra vyravo tais laikais, bet palaipsniui galime sekti tautos istoriją – kiekviename svarbesniame istorijos laikotarpyje aptiksime po keletą kūrinių, kurie atspindės mūsų, kaip tautos nukritimus ir pakilimus. Manau, visi sutiks, kad lietuvių kultūros šaknys – valstietiškoji, agrarinė kultūra. Bene pats geriausias pavyzdys, tai Kristijono Donelaičio kūryba (poema „Metai“). Donelaičio kūryboje vyravo žemdirbio pasaulėjauta, aprašytas valstiečių, darbingų žmonių gyvenimas, smerkiami tinginiai. Taigi, jau XVIII amžiuje lietuviai rodė savo kultūrą – dirbo ir nevertino tinginių, apsileidėlių. Literatūros kūrinys visada išliks toks pats, nepakitęs, kiekvienas žodis atitiks originalą. To, deja, nepasakytume apie teatrą. Teatras yra laikinas, kiekvienas žmogus, tiksliau kiekviena karta, perteikia scenas vis kitaip, šiek tiek pakeičia, pakoreguoja. Nors dauguma garsiausių teatrų ir yra sukurti pagal literatūros kūrinius, tačiau identiškai perteikti literatūros kūrinio sceną aktoriui, manau, yra labai sunku.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (942 žodžiai)
  • Mokykla
  • Klaidas
  • Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų kultūrine vertybe?
    10 - 10 balsai (-ų)
Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų kultūrine vertybe?. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuri-lietuviu-kulturos-reiskini-literatura-kina-teatra-ir-kodel-laikytumete-didziausia-visu-laiku-kulturine-vertybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:15
×