Kurį lietuvos literatūros autorių pristatytumėte nobelio literatūros premijai ir kodėl?


Kurį lietuvos literatūros autorių pristatytumėte nobelio literatūros premijai ir kodėl? savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.. Kuri lietuviu literaturos autoriu pristatytumete nobelio literaturos premijai ir kodel. Kuri lietuvos literaturos autoriu pristatytumete nobelio premijai ir kodel ? planas.

Kurį lietuvos literatūros autorių pristatytumėte nobelio literatūros premijai ir kodėl? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais. Kalbėjimo potemė 2013m.

Jeigu galėčiau pristatyti Nobelio literatūros premijai vieną iš Lietuvos autorių, tai tikrai būtų Vincas Krėvė – Mickevičius. Norėčiau šiek tiek pakalbėti apie jo biografiją. Vincas Krėvė yra Lietuvos prozininkas, dramaturgas, lietuvių literatūros klasikas, profesorius, politinis veikėjas. Baigė Lvovo universitetą filosofijos daktaro laipsniu, išlaikė valstybinius egzaminus Kijevo universitete, pelnė aukso medalį už darbą „Indoeuropiečių protėvynė“. Studijų metais, Baku miesto realinėje mokykloje, dėstė rusų kalbą ir literatūrą, skaitė paskaitas apie budizmą. Vasaromis parvykdavo į tėviškę rinkti liaudies dainų ir padavimų, taip pat prisidėjo prie Baku liaudies universiteto steigimo. 1913m. susituokė su žydų tautybės buvusia savo mokine Rebeka Karak. Po kelerių metų buvo paskirtas Lietuvos konsulu Azerbaidžane.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (526 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabriele
  • Kurį lietuvos literatūros autorių pristatytumėte nobelio literatūros premijai ir kodėl?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kurį lietuvos literatūros autorių pristatytumėte nobelio literatūros premijai ir kodėl?. (2013 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuri-lietuvos-literaturos-autoriu-pristatytumete-nobelio-literaturos-premijai-ir-kodel.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 21:04
×