Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai?


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai?.


Nobelio premija – tai kosmetinė premija,skiriama žmonėms ar organizacijoms už svarbius tam tikroje mokslo srityje arba už ypač svarbią visuomeninę veiklą.Mano manymu, Vincas Kudirka yra daug kuo padarės Lietuvai,todėl norečiau jį pristatyti kaip žmogų,kuris nusipelnė Nobelio premijos.

Įgimti Vinco meniniai ir intelektualiniai gabumai atsiskleidė mokykloje.Jau tuo metu atskleidė organizatoriaus gabumai ir meninis talentas.Marijampolės gimnazijoje jis taip pat gerai mokosi.Vincas Kudirka buvo moteriškai švelnus,atsakingas organizatorius,meno mėgėjas,salonų šokėjas.Gyvenimo sunkumai, išbandymai, įtampa, nepakeliamas darbo kruvis,sukėlė nepagidoma ligą – džiova.

Vincas Kudirka buvo ne tik kūrėjas,bet ir veiksmo žmogus. 1890 m. suorganizavo laikraščio „Ūkininkas“ leidimą.Ko labiau seko jo sveikata,to aktiviau jis dirbo.Nuo 1896 m. Vincas Kudirka jau daugiau gulėjo ,negu vaikščiojo.Gyvenimo pabaigoje „Varpo“ redagavimas visiškai perėjo i jo rankas,nors tuo metu jo sveikatos būklė buvo dar sunkiausia.

Kurį Lietuvos literatūros autorių pristatytumėte Nobelio literatūros premijai?. (2016 m. Kovo 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/kuri-lietuvos-literaturos-autoriu-pristatytumete-nobelio-literaturos-premijai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:26