Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. Kalbos potemė VBE 12 klasei 2015 metų.
30 Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.


Lietuvių tautinio epo paieškos yra sukėlusios ne vieną diskusiją. Herojinis epas buvo geidžiamas, reikalingas, kėlė nuostabą tai, kad anuomet buvusi tokia karinga lietuvių tauta epo neturi, o kitos šalys gali didžiuotis tokiais kūriniais. Kyla klausimas, kodėl tautai epas yra toks svarbus? Atsakyti nėra sudėtinga: kiekvienai tautai svarbios yra jos šaknys, jos šlovės įrodymas, istorija yra nacionalinis turtas, formuojantis šalies įvaizdį. Dėl šios priežasties buvo ne tik ieškoma lietuvių tautos epo, bet ir bandoma mūsų literatūros klasikų kurti tokius kūrinius. Vertėtų paminėti kelis veikalus, kurie pretendavo į Lietuvos epo gretas: Motiejaus Strijkovskio poema „Apie garbingos lietuvių, žemaičių ir rusėnų tautos pradžią, kilmę ir narsą, karžygiškus darbus ir vidaus reikalus”, Laurencijaus Bojerio poema „Karolomachija”. Būta ir bandymų kurti herojinį epą - A.Šmulkščio-Paparonio „Pasakų atošvaistos: tautinis epas“. Pastarasis kūrinys, nors ir sulaukė didelio susidomėjimo, tačiau dėl jo vertės yra abejojama. Šioje kalboje bus aptariami trys kūriniai, kuriuos galima būtų pavadinti Lietuvos epu, – Jono Radvano „Radviliada”, Kristijono Donelaičio „Metai” ir Vaižganto „Pragiedruliai”.

Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais. (2015 m. Kovo 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/kuriuos-lietuvos-literaturos-kurinius-ir-kodel-galima-butu-pavadinti-lietuvos-epu-savo-mintis-pagriskite-pavyzdziais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:13