Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu?


Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu?.


Epas - plačios apimties, dažniausiai eiliuotas pasakojamasis kūrinys apie legendinių ar istorinių laikų žygius, priklausantis epikos rūšiai. Epe dažniausiai išaukštinami ir pašlovinami senesnių laikų įvykiai, tačiau jie dažniausiai įvertinami prabėgus nemažai laiko. Ypatingas žygis ar nuopelnas amžininkams teikia džiaugsmo, pasididžiavimo ar kitų emocijų, bet jo apimtį ir reikšmę jiems aprėpti nelengva. Didžio dalyko didybė matyti galima tik iš tam tikro atstumo. Bėgantis laikas nutrina nuo svarbių praėjusių laikų įvykių visa, kas smulku ir nereikšminga, išgrynindamas esmę. Jis taip nuvalo, taip nudailina, žygių ir darbų autorius, kad į juos pagarbiai žvelgiama kaip į idealius asmenis ar net pusdievius. Jie atrodo kur kas stipresni, galingesni, išmintingesni už tarytum susilpnėjusius ir sumažėjusius epo autoriaus laikų žmones. Lietuva turi tokių žmonių ir jų idealių darbų. Tai yra Jonas Radvanas ir jo herojinė poema „Radviliada“, taip pat Kristijono Donelaičio poema „Metai“.

XVIa. Renesanso epochos rašytojas Jonas Radvanas kūrinyje „Radviliada“ įamžino didingą tėvynės vaizdinį, sukūrė amžinos, galingos Lietuvos mitą. Tas vaizdinys susijęs su pagrindiniais lietuvių ideologijos simboliais – karaliumi Mindaugu, didžiuoju kunigaikščiu Vytautu, Mikalojumi Radvila Ruduoju, Vilniumi ir Vytauto laikų kraštovaizdžiu. Lotyniškai hegzametru (antikinis stilius) parašyta apie 3300 eilučių poema, 1592m.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1197 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu?
    10 - 7 balsai (-ų)
Kuriuos Lietuvos literatūros kūrinius ir kodėl galima būtų pavadinti Lietuvos epu?. (2016 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuriuos-lietuvos-literaturos-kurinius-ir-kodel-galima-butu-pavadinti-lietuvos-epu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:17
×