Kuro įpurškimas


Degalų įpurškimo kampas. Fizika cilindro formos gniuzdymas. Sukurine kamera prieskamerine. Prieskamerinis ipurskimas. Kuro ipurskimo sistemai priklauso. Oru sudarimas. Dyzeliniu varikliu kuro ipurskimo kampa. Kada ipurskiamas kuras i degimo kamera. Garu ipurskimas degimo kamera. Kuras žemsiurbei.

Vienakamerinis degiojo mišinio sudarymas. Prieškamerinis degiojo mišinio sudarymas. Sūkurinis degiojo mišinio sudorojimas. Tūrinis – plėvelinis degiojo mišinio sudarymas. Įvairiakamerinis degiojo mišinio sudarymas. Naudojama literatūra.

Kuro degimo procesas vyksta per trumpą laikotarpį : lietaeigiams vdv per 0,05-0,1 sekundes, o greitaeigiams vdv per 0,003-0,01 sek. Kad pilnai sudegtų įpurkštas kuras būtina gerai paruošti degųjį mišinį, kuris susideda iš garų, sumaišytu su oru.

Dyzeliniuose varikliuose degiojo mišinio sudarymui skiriamas 20 c-35 c alkūninio veleno pasukimo kampas.

Kad užtikrinti didelę vidinio mišinio sudarymo kokybę, kuras turi būti smulkiai įpurkštas į degimo kamerą ir vienodai joje paskirstytas. Vidutinis kuro lašų skersmuo 20-25 mkm. Degimo kamera turi turėti konfigūracija, atitinkanti kuro fakelo formai ir ilgiui. Kuro fakelo sudarymas – tai kuro įpurškimo ir jo prasiskverbimo į oro ertmę, kuris užpildo degimo kamerą, procesas. Jis charakterizuojamas trejais pagrindiniais parametrais : kuro lašų dydžių, kūgio kampu ir fakelo ilgiu.

Prie vienakamerinio degiojo mišinio sudarymo kuras, ištekant iš purkštuvo, sudaro srovę, kuri netoli purkštuvo antgsuspaustas oras kuro judėjimui. Geresniam oro panaudojimui lašai turi patekti į visas degimo kameros dalis, bet neturi liesti įvorės, cilindro galvutės ir stūmoklio paviršių. Lašai, patenkantys ant įvorės sienelių, ištirpdo alyvinę plievelę, blogai susimaišo su oru ir nepilnai sudega, kas labai blogai veikia į degimo kameros ilgaamžiškumą.

Fakelo ilgis didėja kai didinam kalibruotų skylučių skersmenį, sumažinam oro slėgį degimo kameroje, padidinam kuro slėgį purkštuve, o taip pat prie kuro įpurškimo didesnių tankiu. Kuro įpurškimo kampas kameroje priklauso nuo įpurškimo slėgio, slėgio degimo kameroje, formos ir dydžio kalibruotų skylučių purkštuve. Lašų dydis mažėja kai sumažinam kalibruotų skylučių skersmenį, padidinam įpurškimo slėgį ir padidinant priešslėgį.

Kuro fakelas susideda iš vidinės dalies, kurioje juda stambios kuro dalelytės iš išorinės dalies, kur randasi rūko ( dulkių ) pavidalo kuras. Lašų dydis, jų judėjimo greitis ir pasiskirstymo fakelo tūryje tankis mažėja kuo toliau lašai nutolstaskaičiui, krypčiai ir ilgiui, turėti paprastą geometrinę formą be mirties zonų, į kurias negali papulti įpurkštas kuras ir minimali aušinimo paviršiuje, kad sumažinti šiluminius nuostolius.

Kokybišką kuro įpurškimą garantuoja įpurškimo slėgis nuo 20 iki 100 mpa. Tolygiam kuro paskirstymui purkštuvai turi daugiaskylius antgalius, kuriuose nuo iki 10 kalibruotų skylučių ( d =. 15-. 45 mm ).

Pav.

  • Microsoft Word 118 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (900 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Kuro įpurškimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kuro įpurškimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuro-ipurskimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 22:12
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo