KURSINIS DARBAS Kiekybiniai sprendimų metodai


Lentelių sąrašas. Įvadas. Koreliacinė regresinė analizė. Tyrimo tikslai. Koreliacinė analizė Y su kiekvienu x1,. , x. Atrinkti x2, x3 ir x5 regresinei analizei atlikti. Porinė regresinė analizė Y su kiekvienu x2, x4, x. Daugianarė koreliacinė regresinė analizė. Gautų rezultatų aprašymas. Praktinis tyrimo taikymas. Prognozavimas. Slenkančio vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas. Gamybos planavimo uždavinys. Gamybos planavimo uždavinio sudarymas ir grafinis jo sprendimas. Gamybos planavimo uždavinio sprendimas naudojant Microsoft Office Excel funkciją SOLVER. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kursinio darbo tikslas yra ištirti, kaip priklauso emigrantų skaičius nuo emigrantų skaičiaus europoje, imigrantų skaičiaus, šalies bendro vidaus produkto (toliau BVP), vidutinės mėnesinės algos (toliau VMA), bedarbių skaičiaus šalyje.

Koreliacija atsako į klausimą ar yra ryšys tarp požymių, kokia jo kryptis ir stiprumas, o regresija konkretizuoja ryšio formą. Dviejų požymių ryšys gali būti tiesioginis ir atvirkštinis. Jeigu didėjant vieno požymio reikšmėms, kito požymio reikšmė mažėja - ryšys atvirkštinis. Savybių arba požymio ryšio stiprumą nurodo apskaičiuotas koreliacijos koeficientas r, kuris kinta nuo -l iki +1.

Nustatyti koreliacijos stiprumui naudojame 3 lentelę, kurioje yra nurodytos koreliacijos koeficientų stiprumų reikšmės.

Pagal atliktus skaičiavimus bei gautus rezultatus galime daryti išvadą, kad koreliacinis ryšys tarp Y ir X1 – vidutinis, Y ir X2 stiprus, Y ir X3 – labai silpnas, Y ir X4 – silpnas, Y ir X5 – labai silpnas.

Porinė regresinė analizė Y su kiekvienu x1, x2

Parenkamas kreivės pavidalas – tiesė. Ieškant ryšio naudojama lygtis

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 171 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (4058 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurimas
  • KURSINIS DARBAS Kiekybiniai sprendimų metodai
    10 - 2 balsai (-ų)
KURSINIS DARBAS Kiekybiniai sprendimų metodai. (2016 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kursinis-darbas-kiekybiniai-sprendimu-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:52
×