Kuršių marių ir Baltijos jūros bangų rėžimas ties Nida


Įvadas. Problema ir jos ištirtumas. Problema. Problemos ištirtumas. Tyrimo objektas. Metodika. Tyrimo tikslas. Uždaviniai. Darbo metodika. Tyrimo rezultatai. 1979-2009 m Nidos KMS ir BJS bangų aukščių rėžimas. 1979-2009 m Nidos KMS ir BJS bangų sezoninis rėžimas. Nidos BJS 1985-1995m ir Klaipėdos BJS ir 1985-1995m laikotarpių bangų rėžimų palyginimas. Išvados. Literatūra25Summery. Priedai.

Bangavimas atsiranda dėl įvairių priežasčių: vėjo, potvynių ir atoslūgių, atmosferos slėgio pokyčių, žemės drebėjimų ir didelių gravitacinių dugno nuosėdų poslinkių, kietų kūnų judėjimo vandenyje. Kiekvieno bangavimo metu susidarančioms bangoms būdinga tai, kad vandens dalelės pasislinkdamos vertikalia ir horizontalia kryptimis, apibrėžia tam tikro dydžio uždaras arba pusiau uždaras orbitas. Labiausiai paplitusios yra vėjo sukeltos bangos, susidarančios jūrų ir vandenynų paviršiuje ir gilesniuose sluoksniuose. Bangavimas visiškai baigiasi bangoms pasiekus kranto zonoje mažą gylį (Poška & Punys, 1996).

Bangavimą reikia tyrinėti todėl, kad, vykstant bangavimui vertikalia kryptimi, yra išjudinamas vanduo gilesniuose sluoksniuose. Bangavimo dėka į giluminius sluoksnius patenka daugiau deguonies, kurio taip trūksta aerobinėms bakterijoms skaidant dumblą. Nebelikus deguonies stygiui nebesusidarytų anoksinės medžiagos ir taip sumažėtų vandens tarša Kuršių mariose.

  • Laivyba Referatas
  • Microsoft Word 1215 KB
  • 2013 m.
  • 31 puslapis (4999 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kuršių marių ir Baltijos jūros bangų rėžimas ties Nida
    10 - 2 balsai (-ų)
Kuršių marių ir Baltijos jūros bangų rėžimas ties Nida. (2013 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kursiu-mariu-ir-baltijos-juros-bangu-rezimas-ties-nida.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:04
×