Kurtumas. Kurčių asmenų ugdymas ir slauga


Įvadas. Klausos sutrikimo tipai. Klausos sutrikimo laipsniai. Kurtumo įvertinimas. Klausos sutrikimo priežastys. Kaip bendrauti su klientais su sutrikusia klausa. Kurčių ir neprigirdinčių vaikų raida. Priedai. Išvados. Refleksija. Naudota literatūra.

Klausa yra viena iš pagrindinių žmogaus pojūčių, padėdanti ne tik geriau susivokti aplinkoje, bet ir padėdanti palaikyti pusiausvyrą. Kurtumas – klausos sistemos negalia, kuomet žmogus praranda gebėjimą girdėti. Apie 2-3% Lietuvos gyventojų negali girdėti be klausos aparatų.

Kurtumo atsiradimo priežasčių yra begales: paveldėjimas, traumos, ligos ir t.t. Be klausos sutrinka vaikų raida: jiems sunkiau bendrauti, susivokti aplinkoje, mokytis, sunkesnis socialins gyvenimas. Kurtumą galima diagnozuoti jau pirmais metais, tačiau tai yra labai sunku. Bendraujant su ligoniais, kuriems yra sutrikusi klausa yra sunku, nes reikia tinkamai mokėti pradėti pokalbi, mokėti tinkamai nukreipti dėmesį ir mokėti paaiškinti ne tik žodžiais, bet ir veiksmais. Todėl kurtumas ne tik apsunkina patį pacientą, bet ir slaugytoją.

Rengdami komandinį darbą šia tema,visi buvome pasiskirstę darbais, kuo kiekvienas prisidės prie darbo turinio. Kadangi visi gyvename skirtinguose miestuose ir susitikti rašyti darbą visiems kartu buvo labai sudėtinga. Vytenis ir Mindaugas užsiėmė informacijos, susijusios su šia tema paieška. Simona, visą gautą informaciją iš vaikinų surinko į word‘inį variantą. Kartu pasitardama su Andželika diskutavo iškilusius klausimus, sprendė kokia informacija yra tinkama o kokia ne. Mindaugas ir Vytenis peržiūrėjo visą galutinai parengtą darbą ir išsakė savo pritarimus ar nepritarimus, patikslino reikalingą informaciją, bei ją papildė. Andželika pasirinko pristatyti visą galutinai pabaigtą darbą.

  • Medicina Kursinis darbas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1817 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Kurtumas. Kurčių asmenų ugdymas ir slauga
    10 - 6 balsai (-ų)
Kurtumas. Kurčių asmenų ugdymas ir slauga. (2015 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurtumas-kurciu-asmenu-ugdymas-ir-slauga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 04:58
×