Kurtuvėnų regioninis parkas


Kurtuvėnų regioninis parkas. Darbo objektas Aplinkos. Kartuvėnų regioninis parkas. Regioninis parkas Ry­tų Že­mai­čių aukštumos pakraštyje. Šiaurės – pietų kryptimi driekiasi trys mišku apaugę kalvagūbriai. Gamtos vertybės. Miškais apaugusios kalvų. Per parką šiaurės – pietų kryptimi driekiasi trys kalvagūbriai. Parkas – trečias pagal miškingumą regioninis parkas Lietuvoje. Kurtuvėnų dvaro parko medžiuose gausu šikš­nos­par­nių. Parke išskirta. Kultūros paveldas. Parke yra 49 nekilnojamojo kultūros paveldo objektai. Kurtuvėnų apylinkėse yra 6 piliakalniai – Kapos. Turizmas ir poilsis. Parko lankytojams skirtos 7 rekreacinės poilsio zonos. Kurtuvėnu regioninio parko svarba. Kurtuvėnų regioninis parkas yra priskiriamas prie saugomų teritorijų. Išvada. Taigi galime teigti, kad kurtuvėnų regioninis parkas turi daugybe gamtiniu bei kultūrinių paveldų. Literatūros šaltiniai.


Darbo objektas: Aplinkos apsauga Lietuvoje Darbo tikslas: apžvelkti Kurtuvėnų regioninį parką ir išanalizuoti jo svarbą gamtai ir žmonėms Darbo uždaviniai: 1. susipažinti su Kurtuvėnų regioninių parku 2. išanalizuoti Kurtuvėnų regioninio parko svarbą Kurtuvėnų regioninis parkas, tai didelis prieglobstis daugeliui gyvūnų ir augalų rūšių. Kai kurie iš šių rūšių yra nykstančios ar arti išnykimo ribos, todėl labai svarbu jas išsaugoti.

Kurtuvėnų regioninis parkas yra priskiriamas prie saugomų teritorijų, dėl to ten taip pat yra saugomos gyvūnų ir augalų rūšys, miškai, pelkės ežerai ir viskas kas įeina į šį regioninį parką. Dėl to ten gali laisvai vykti įvairūs gamtiniai procesai.

Taigi galime teigti, kad kurtuvėnų regioninis parkas turi daugybe gamtiniu bei kultūrinių paveldų, ir ten tikrai verta apsilankyti Kadangi kurtuvėnų regioninis parkas priskiriamas saugomoms teritorijoms, todėl jo svarba gamtai yra labai didelė, yra saugomos gyvūnų ir augalų rūšys ir ivairūs gamtiniai paveldai.

  • MS PowerPoint 2164 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (617 žodžiai)
  • Kolegija
  • Romis1111
  • Kurtuvėnų regioninis parkas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kurtuvėnų regioninis parkas. (2017 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurtuvenu-regioninis-parkas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 01:26
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo