Kūryba - menininko sielos istorija, meilė pasauliui ar protestas prieš jį?


Kūryba - menininko sielos istorija, meilė pasauliui ar protestas prieš jį?


Viena iš XVIII amžiaus Apšvietos epochos idėjų galėtų būti žmonių išnaudojimo, neteisingų įstatymų smerkimas. Kūrėjas, menininkas skelbdamas nepasitenkinimą, įžvelgdamas ir nušviesdamas žmones dėl pasaulio negandų savotiškai protestuoja. Protestas aiškinamas kaip energingas prieštaravimas, viešas kritikavimas veiksmų, laikomų neteisingais. Kurdamas meninkas protestuoja, todėl kūryba yra protestas prieš esamą netobulą pasaulį.

Kūryba meninkui yra prostestas prieš pasaulį, nes kurdamas jis susikuria naują pasaulio viziją, vaizdinį ir tokiu būdu mato daugiau esamo pasaulio trūkumų. Norėdamas matomus trūkumus ištaisyti jis kuria. Kūryba suteikia galimybę parodyti norimo pasaulio vaizdą, kitaip sakant, lygindamas realų ir norimą pasaulį menininkas nesutinka su realybe ir protestuoja. Vieno žymiausių lietuvių poeto modernisto, esteto Henriko Radausko likimas susiklostė nepavydėtinai. Gimęs 1910 metais jis pragyveno du karus, daug kraustėsi iš vienos vietos į kitą. Intelektualas, menininkas galutinai apsistojęs JAV ilgą laiką tureėjo dirbti fizinį darbą fabrikuose, tik 1959 metais draugų pastangomis gavo darbą Kongreso bibliotekoje Vašingtone.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (702 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deividas
  • Kūryba - menininko sielos istorija, meilė pasauliui ar protestas prieš jį?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kūryba - menininko sielos istorija, meilė pasauliui ar protestas prieš jį?. (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuryba-menininko-sielos-istorija-meile-pasauliui-ar-protestas-pries-ji.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 20:14
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo