Kūrybinės industrijos Rumšiškėse


Įvadas. Rumšiškių gyvenvietė, jos istorinė ir kultūrinė reikšmė Lietuvai.


Temos aktualumas: Šiandieninėje Lietuvoje bei visame pasaulyje ypatingai sparčiai auga kūrybinių industrijų sąvokos populiarumas, kūrybinė klasė vis labiau skverbiasi į visas visuomenės sferas. Daugėja įvairiausių renginių bei jų formų, tad šios indusrijos įgauna vis didesnę svarbą atskirų šaliu bei viso pasaulio ekonomikoje. Mums, kultūrinės veiklos vadybos studentams, yra svarbu gilintis į kultūrinių industrijų perspektyvą savo šalyje, nagrinėti renginius bei kultūrinius procesus įvairiose vietovėse.

Darbo tikslas: Supažindinti su kūrybiniais procesais Rumšiškėse ir atskleisti jų stipriąsias ir silpnąsias puses.

Rumšiškių kultūros centre buriasi folkloro kolektyvai, kapelijos, vedami įvairūs būreliai, tokie kaip darbščiųjų rankų būrelis, vilnos vėlimo būrelis, keramikos būrelis, kultūrinio turizmo būrelis. Visos šios veiklos aktyviai skleidžia ir puoselėja etninę, tradicinę Lietuvos kultūrą Rumšiškių krašte bei visoje Lietuvoje. Kolektyvai taip pat koncertuoja visoje Lietuvoje, dalyvauja festivaliuose bei konkursuose. Kultūros centras teikia ir paslaugas, tokias kaip kultūros namų pastato nuoma, garso aparatūros nuoma ir panašiai. Tai yra teigiamas dalykas, kadangi įstaiga gali gauti papildomų pajamų ir taip turėti lėšų savo veiklos gerinimui bei palaikymui. Kultūros centro organizuojami renginiai – įvairios parodos, knygų pristatymai, vakaronės, susitikimai bei pokalbių vakarai su garsiomis Lietuvos bei užsienio kultūros asmenybėmis, įvairūs konkursai, koncertai bei valstybinių švenčių minėjimai. Rumšiškių kultūros centras turi daug teigiamų aspektų, tai įrodo puikios renginių idėjos, pritraukiama auditorija, apsilankantys garsūs bei garbingi svečiai. Darbuotojai supranta savo atsakomybę ir jaučia privilegija, dirbdami viename svarbiausių Lietuvos kultūros centrų. Tai juos skatina palaikyti aukštą kultūrinę klasę.

  • Kultūra Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1221 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vilius
  • Kūrybinės industrijos Rumšiškėse
    10 - 2 balsai (-ų)
Kūrybinės industrijos Rumšiškėse. (2017 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybines-industrijos-rumsiskese.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:15
×