Kūrybingumo skatinimo metodų taikymas praktikoje


Kūrybiškumo samprata. Kūrybiškumas versle. Verslas tai žaidimas. Kūrybiška reklama – verslo sėkmė. Kūrybiškumą skatinantys metodai. Minčių generavimas, proto arba smegenų šturmas (brainstorming). Minčių žemėlapis. Šešios skrybėlės (six thinking hat). Sinektikos metodas. Morfologinė analizė - išskirstymo į dalis metodas. Kūrybiškumo priešai. Išvados. Literatūrinis sąrašas.


Išsiaiškinti sąvokas. Supažindinti su kūrybiniais metodais. Atskleisti kūrybiškumo privalumus ir išaiškinti, kas yra didžiausi kūrybiško mąstymo priešai

Kūrybiškumas – tai procesas, kurį galima valdyti ir vystyti. Tai gebėjimas generuoti naujas idėjas, mąstyti unikaliai, nestereotipiškai ir savarankiškai, gebėjimas rasti unikalius sprendimus ir greitai susiorientuoti iškilus problemoms. Kūrybiškumas yra esminis tiek individo, tiek įmonės ateities sėkmę lemiantis veiksnys. Kūrybiškumą daugiausia lemia individualios asmenybės savybės (vaizduotės lakumas, mąstymo greitumas, tikslumas, lankstumas, išradingumas, konstruktyvumas, smalsumas, motyvacinė įtampa, poreikis nuolat tobulinti savo veiklą), jos patyrimas, auklėjimas ir saviaukla. Daugelis sąvoką „kūrybiškumas“ sieja su meno šakomis. Tačiau šis klaidingas stereotipas suponuoja išvadą, kad kūrybiški gali būti tik menininkai, o kitų specializacijų atstovai paliekami už rėmų. Kūrybiškumas gali būti apibrėžiamas kaip žmogaus nestandartiškas mąstymas darbe ar kasdienėje veikloje.

Nuo senų laikų žmonėms brukama nuomonė, kad geriausia yra tai, kas yra sena ir patikrinta laiko. Bėgant laikui nusistovėję standartai žmones kuo toliau spaudžia į rėmus, o vienodas mąstymas visuomenę padaro pilka mase. Tačiau drąsiai galime teigti, jog būti kūrybišku – reiškia judėti į priekį. Kūrybiškumas leidžia išreikšti save, atsiskleisti, tobulėti kaip individui. Netradicinis mąstymas atveria naujas galimybes, suteikia lankstumo ne tik gyvenimiškose situacijose, bet ir darbe.

Kiekvienas verslas yra susijęs su rizika, tai yra natūralu, tačiau niekam ne paslaptis, jog kūrybiškai dirbantieji sulaukia didesnės sėkmės. Išskirtiniausias ir svarbiausias kūrybiškumo bruožas – naujovės, nes tai gali tapti dar viena verslo galimybe. Pasirinkę kūrybišką kelią privaloma nuolat puoselėti verslumo potencialą, siekti naujų ir būtinų žinių, be kurių verslo plėtra neįsivaizduojama.

Verslas įpareigoja jo dalyvius laikytis nustatytų taisyklių ir kartu būti pasirengus konkurencijos sąlygomis laiku priimti nestandartinius sprendimus, t. y. rizikuoti ir improvizuoti. Versle, kaip ir gyvenime, galioja tam tikros nustatytos taisyklės, kurių reikia paisyti, tačiau į tai galime žvelgti per kiek neįprastą prizmę: įsivaizduokime, jog tai yra žaidimas. Žaidimas (verslas ) egzistuoja tik esant rizikai. Norint kažką pasiekti, sukurti ar atrasti tai, ko dar niekad nebuvo, reikia daryti tai, ko niekas nėra daręs. Verslas nėra sutalpintas į jokius rėmus, tai yra laisva ir neribojama erdvė. Jis turi pradžią, tačiau neturi pabaigos – gali būti plėtojamas.

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 322 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2306 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvinas
  • Kūrybingumo skatinimo metodų taikymas praktikoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Kūrybingumo skatinimo metodų taikymas praktikoje. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybingumo-skatinimo-metodu-taikymas-praktikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:56
×