Kūrybiniai miestai ir jų indeksas


Kas yra kūrybiniai miestai samprata, savybės, kriterijai. UNESCO kūrybinių miestų tinklas. Kūrybinių miestų pavyzdžiai. Kūrybinių miestų indeksas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pirmasis kūrybinio miesto koncepciją pristatė ir aprašė urbanistas Charles Landry, dar 1980 metais jis parašė knygą „The Creative City: A Toolkit of Urban Innovators“. Nuo tada ši koncepcija, idėja tapo masiniu pasauliniu judėjimu, kuris atspindėjo naują planavimo paradigmą miestuose. Kūrybinis miestas buvo pristatytas ir vertinamas kaip siekiamybė, ši idėja skatino atvirumą, galimybę reikšti savo nuomonę drąsiai, vaizduotę ir jos poveikį kultūrinėms organizacijoms. Kultūrinis miestas – tai vieta, kur auga kūrybinis potencialas, juk vietoje, kurioje yra sukurtos tinkamos sąlygos vaizduotei lavinti ir plėstis gali įvykti stebuklai. O tuos stebuklus sukurti gali bet kas, visiškai nesvarbu kokia yra žmogaus socialinė padėtis, amžius ar lytis. Tai yra svarbiausia kūrybinio miesto idėja: paprasti žmonės gali sukurti neeilinius dalykus, jeigu tik suteiksi jiems galimybę. Kūrybinis miestas – tai ne tik pripažinti ar žinomi menininkai, nors jie taip pat yra labai svarbūs, tačiau kurti kūrybiniame mieste gali ir paprastas samdomas darbuotojas, mokslininkas ar valstybės tarnautojas. Kūrybinis miestas atpažįsta, suranda, pritraukia, maitina ir išlaiko talentą, todėl sugeba mobilizuoti idėjas, talentus ir kūrybines, kultūrines organizacijas kartu. Kūrybiškumo idėja tapo populiari, nes vis dažniau buvo galima pastebėti spragas ekonominėse, socialinėse ar kultūrinėse struktūrose, žmonės tiesiog nesugebėjo ir nemokėjo tvarkytis “naujame pasaulyje“. Naujai ruošiami studentai buvo mokomi pagal senąsias taisykles: jiems trūko supratimo apie naujas, kitokio tipo organizacijas, jų vadybą, lyderystę ir lankstumą. Todėl tokie kūrybiniai miestai buvo ir yra paskatinimas į viską žiūrėti per savo – kūrybiškąją prizmę, taip siekiant kuo geriau ir lanksčiau prisitaikyti prie visuomeninio gyvenimo, sukurti palankią ir jaukią atmosferą kiekvienam, leidžiančią pasireikšti ir būti išgirstam. Pasak, R. Floridos (2002) miestas yra lyg organizmas – gyvas, dinamiškas, o svarbiausia kūrybingas. Tai yra lyg ekosistema, kurioje vystosi įvairios kūrybos formos: technologijos, ekonomika, meninė kūryba. Tačiau svarbiausia, jog šios meninės formos veikia ne pavieniui, o visos kartu, persipindamos ir skolindamos idėjas viena kitai, taip tobulinant ne vieną, o kelias sritis, svarbias ne tik visuomenei, bet ir pačiam miestui.

Siekiant padidinti kūrybinio miesto efektyvumą, skirtingos šalys įgyvendina pačias įvairiausias strategijas ir idėjas, pasitelkiant įvairius ekonominius, teisinius, technologinius, kultūrinius aspektus. Taigi kūrybiniai miestai analizuojami, pasitelkiant tokius kriterijus:

  • Menai Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2195 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Kūrybiniai miestai ir jų indeksas
    10 - 10 balsai (-ų)
Kūrybiniai miestai ir jų indeksas. (2016 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybiniai-miestai-ir-ju-indeksas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:43
×