Kūrybinis mąstymas ir jo lavinimo metodai


Kūrybinis mąstymas ir jo lavinimo metodai Kūrybiniam mąstymui būdinga? Gausumas. Lankstumas. Originalumas. Kūrybinio mąstymo tyrinėjimas. Mąstymo lankstumas. Metodai kūrybiniam mąstymui ugdyti. Breinstormingą smegenų antpuolį. Kūrybinį aktyvumą galima stimuliuoti laikantis keturių taisyklių. Atmetama kritika. Skatinamas pats nežabočiausias asocijavimas. Siūlomų idėjų turi būti kiek galint daugiau. Išreikštas idėjas leidžiama bet kaip kombinuoti. Kūrybinio problemų sprendimo proceso svarba Kūrybinio problemų sprendimo procesas – tai. Kuo svarbus kūrybinis problemų sprendimas. Be jausmų , stimuliuojančių kūrybinę veiklą , yra ir tokių , kurie slopina kūrybines jėgas BAIMĖ. Perdėtas savikritiškumas. Šešių kepurių metodo koncepciją suprasti labai paprasta. Jį naudoti taip pat labai paprasta. Šešių kepurių metodo koncepcija turi du pagrindinius tikslus. ? Pirmasis tikslas. ? Antrasis tikslas –. Šešių kepurių metodas suteikia galimybę paprašyti konkretaus mąstymo režimo. Šešios kepurės , šešios spalvos. Baltoji kepurė. Raudonoji kepurė. Juodoji kepurė. Geltonoji kepurė. Žalia kepurė. Mėlynoji kepurė. Kepurės gali būti naudojamos dviem būdais. Šešių kepurių metodo efektas yra įspūdis , kad sprendimai atsiranda tiesiog iš niekur. Pasirinkimas būna aiškus viesiems. Kūrybinio mąstymo tobulinimas.

Kūrybiniam mąstymui būdinga ∆ gausumas – kūrybiški žmonės gali pateikti daug įvairių tos pačios problemos sprendimo būdų. Kiti žmonės apsiriboja vienu arba dviem būdais. ∆ lankstumas – mąstantis žmogus labai lengvai gali pereiti nuo vieno problemos elemento prie kito, pakeisti požiūrį į spręstiną problemą. ∆ originalumas – žmogus pateikia nestandartinius, netradicinius atsakymus, jo sprendimai nėra tiesioginis kitų elgesio atkartojimas.

Kūrybinio mąstymo tyrinėjimas – nepaprastai perspektyvi sfera, atskleidžianti pačias didžiausias galimybes tiems, kas tyrinėja įvairiausius temperamentus, polinkius, protavimo būdus.

Mąstymo lankstumas – tai sugebėjimas greitai ir lengvai pereiti nuo vienos reiškinių rūšies prie kitos, savo turiniu labai nutolusios nuo pirmosios. Vienas iš mąstymo lankstumo pasireiškimų yra sugebėjimas įveikti funkcinį fiksavimą. Psichologai mėgina nustatyti šį sugebėjimą testais. Pvz.: tiriamasis turi išvardyti visus galimus apyvokos daiktų (plaktuko, konservų skardinės, plytos ir t.t.) panaudojimo būdus. Vieni žmonės labai greitai pereina nuo vienos rūšies reiškinių prie kitos, nurodo, kad plytą galima panaudoti kaip statybinę medžiagą, kaip atramą riešutams daužyti, kaip svorį statomą ant palangės, kad vėjas neužtrenktų lango ir pan. Kiti iš pradžių stengiasi išvardyti visus atvejus, kai daiktas panaudojamas vienoje srityje ir atlieka vieną funkciją, o tik po to pradeda ieškoti kitų sričių.

  • Psichologija Projektas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (1080 žodžiai)
  • Greta
  • Kūrybinis mąstymas ir jo lavinimo metodai
    10 - 10 balsai (-ų)
Kūrybinis mąstymas ir jo lavinimo metodai. (2015 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybinis-mastymas-ir-jo-lavinimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 10:57
×