Kurybinių ekonominių veiklų indėlio į Lietuvos ekonomiką įvertinimas


"kūrybinių ekonominių veiklų indėlio į lietuvos ekonomiką įvertinimas". Kurybiniu ekonominiu veiklu i lietuvos ekonomika vertinimas. Kūrybinių ekonominių veiklų indėlio į lietuvos ekonomiką įvertinimas..

Kūrybinių ekonominių veiklų indėlio į Lietuvos ekonomiką įvertinimas. Darbo santrauka. Įvadas. Kūrybinių ekonominių veiklų indėlio ekonominis įvertinimas. Kūrybinių ekonominių veiklų struktūros analizė. Radijo ir televizijos veikla. Reklamos rinka. Dailės galerijų veikla. Išvados. Literatūros sąrašas.

Remiantis pereinamojo laikotarpio rezultatais galima pasakyti, kad struktūrinių veiksnių poveikis ir ilgalaikio ekonomikos augimo prielaidos neatsiranda savaime. Ekonominės politikos nustatymas ir rinką palaikančių institucijų sukūrimas lemia tai, ar ekonomika sugebės išnaudoti struktūrinį augimo potencialą. Pereinamojo laikotarpio Lietuvos ekonominiai tyrimai taip pat rodo, kad ekonomikos posūkis, leidęs sėkmingai pertvarkyti ūkį ir pasirengtiuošti konkurencijai išsivysčiusioje es rinkoje, buvo iš esmės nulemtas technologinės pažangos, kuri, nors apima daug veiksnių, tokių kaip naujų žinių įsigijimas, naujų gaminių ir paslaugų diegimasįsisavinimas, naujų rinkų suradimas, pažangių technologinių ir rinkodaros sprendimų įdiegimas, rinkos infrastruktūrą palaikančių institucijų sukūrimas, yra vieno proceso – žmogiškojo, intelektinioualaus kapitalo sukaupimo padarinyssekmė. Dar vienu ekonomikos augimo šaltiniu pereinamuoju laikotarpiu tapo išteklių perkėlimas iš mažai nelabai našaus žemės ūkio ir pramonės, į efektyvesnį paslaugų sektorių, atsiradus daugybei nedidelių naujų privačių įmonių.

Toks palyginti spartus reformų procesas brangiai kainavo socialiniu požiūriuatžvilgiu, nes valstybės politika buvo orientuota į materialių investicijų skatinimą, o tai lėmė nepakankamas investicijas į žmogiškąjį kapitalą. Dabar pagrindinis šalies ekonominės politikos rūpestis yra surasti būdus ir priemones, kurieos sudarytų sąlygas kuo didaugiauesniam žmonių skaičiui pasinaudoti atsiradusiomis naujomis galimybėmis ir užtikrintų greitą gyvenimo lygio kilimą artėjant prie es standartų.

Siekiant šio tikslo, verta pasinaudoti pereinamuoju laikotarpiu pasiteisinusiais ekonomikos augimo veiksniais,  y. Gebėjimais perimtiįsisavinti pažangią informaciją ir ja remiantis sukurti beiir realizuoti, ja remiantis, naujas idėjas. Šalies ekonominės politikos seėkmė, taip pat, priklauso nuo tarptautinės ekonominės aplinkos.

Xxi21 amžiuje ekonomikos pobūdis keičiasi, daugėjaidėja skaičius kūrybinį darbą dirbančių žmonių, užimtų kūrybiniu darbu ir jie sukuria didesnę pridėtinę vertę. Mažai ir atvirai Lietuvos ekonomikai yra sunku atsiriboti nuo įsivyraujančių globaliajame pasaulyje įsigalinčių funkcionalių darbo pasidalijimo tendencijų. Kūrybiniams darbuotojams reikia daugybės juos aptarnaujančių techninių darbuotojų, todėl ekonomiškai stipresnėspirmaujančios ekonominiu požiūriu šalys linkusios perkelti techninius darbus į pigesnės darbo jėgos šalis.

  • Microsoft Word 119 KB
  • 2011 m.
  • 25 puslapiai (5774 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandras
  • Kurybinių ekonominių veiklų indėlio į Lietuvos ekonomiką įvertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kurybinių ekonominių veiklų indėlio į Lietuvos ekonomiką įvertinimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybiniu-ekonominiu-veiklu-indelio-i-lietuvos-ekonomika-ivertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:42
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo