Kūrybinių industrijų sritys


Architektūra. Filmai Kino pramonė. Kūrybinių industrijų sritys.


Pasaulinė reklamos kūrybos ir plėtros rinka yra verta maždaug 55 mlrd. dolerių. Pagrindiniai centrai – Niujorkas ir Londonas, Tokijas , Frankfurtas , Paryžius ir Pekinas. JAV rinka verta 22 mlrd. dolerių ir kasmet auga po 6 proc. JAV kapitalo įmonės dominuoja rinkoje , nes pagrindiniai reklamos užsakovai yra taip pat iš JAV .

Reklamos apimtis internete sparčiai auga. Zenith prognozuoja interneto dalį bendroje reklamos rinkoje 4,7 pro. 2005 m . ir 10 proc. 2011 m. Kompanija taip pat prognozuoja, kad pasaulinė reklama internete aplenks lauko reklamą 2007 m. ir radijo reklamą 2009 m.

Architektai pasitelkia kūrybiškumą, kuris varo į priekį statybos industriją. Ši industrija yra penkta pagal dydį pasaulyje po gynybos, išsilavinimo, sveikatos apsaugos ir maisto. Architektų meninis ir ekonominis vaidmuo labai skiriasi nuo kelių žymiausių architektų, kuriančių ir statančių visa, kas liko.

Architektūra yra verslo sritis, prižiūrima autorių teisių. Architekto eskizai saugomi autorių teisų kaip ir maketai bei modeliai, ir galiausiai pats pastatas yra autoriaus kūrinys. Architektai dažniausiai išsaugo savo pastatų autorių teises, nors jie gali licencijuoti teisę statyti to pastato kopijas.

Pasaulyje yra apie 2 mln. Profesionalių architektų, kurie bendrai sudėjus turėjo 45 mlrd. pajamų. Iš 30 didžiausių firmų pagal pajamas JAV ir Japonija turi 20, Didžioji Britanija yra trečioje vietoje.

Sparčiausiai pasaulyje auganti statybų rinka yra Kinijos rinka, kurioje 2005 m. buvo apie 32 mln. Žmonių, dirbančių 700 000 statybos kompanijų ir uždirbančių 30 mlrd. dolerių.

Meno rinka yra neįprasta, nes susiduria tik su originaliais darbais, kurie yra unikalūs ir reti. Kol daugelio industrijų tikslas- dauginti ir bandyti parduoti kuo daugiau kopijų, meno produktų pardavėjo darbas- pabrėžti retumą. Tuo labiau ,kad tai yra nenaujų daiktų rinka, nes seni objektai neretai įgauna didesnę vertę. Neįtikėtinos sumos gali būti sumokamos už vieną kūrinį, kuris ištiktųjų buvo parduotas pigiai.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1669 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sabina
  • Kūrybinių industrijų sritys
    10 - 3 balsai (-ų)
Kūrybinių industrijų sritys. (2016 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybiniu-industriju-sritys.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 19 d. 07:40
×