Kurybiniu industriju teisinis reglamentavimas


Kultūros industrijų teisinis reglamentavimas. Sąntrumpų sąrašas. Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Kultūros industrijų samprata. Kūrybos ekonomikos penkiakampis. Kultūros industrija:. Kultūrinių ir kūrybinių industrijų analizė bei kvalifikakacijos. Teisinis reguliavimas. Tarptautinės organizacijos bei įstaigos reguliuojančios kultūros industrijas lietuvoje. Tarptautinės sutartys ir sąjungos dėl literatūros, mokslo ir meno kūrinių apsaugos. Berno konvencija. Pasaulinė autorių teisės konvecnija. Romos tarptautinė konvencija. Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija. Kino teisinis reglamentavimas. Radio ir televizijos teisinis reglamentavimas. Intelektinės nuosavybės teisinis reglamentavimas europos sąjungoje. Išvados. Literatūra.

Problema. Kiekviena sritis yra ribojama tam tikrais įstatymais. Tai vadinama teisiniu reguliavimu. Problema yra ta jog šių įstatymų nežinojimas ir jų nesilaikymas kelia grėsmę kultūros plėtrai. Kultūros industrijose fiksuojami ne tik autorių, intelektinės nuosavybės teisių, bet ir reklamos bei cenzuros pažeidimai. Už šių įstatymų pažeidinėjimą kultūros industrijoms reikia mokėti dideles pinigų sumas.

Darbo tikslas: aprašyti ir susiteminti kultūros industrijas reguliuojančius teisės aktus.

Darbo objektas: Kultūros objektų teisinis reglamentavimas.

Darbo uždaviniai:

1.Apibūdinti kultūros industrijų sampratą.

2.Išsiaišinti pagrindines kultūros industrijų veiklos sritis.

3.Aprašyti organizacijas bei įstaigas susijusias su KI reglamentavimu.

4.Apžvelgti pagrindinius teisės aktus reguliuojančius kultūros industrijas.

Metodai: lyginamoji analizė, aprašomasis metodas, teisės aktų analizė.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 887 KB
  • 2013 m.
  • 30 puslapių (6126 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Kurybiniu industriju teisinis reglamentavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kurybiniu industriju teisinis reglamentavimas. (2013 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybiniu-industriju-teisinis-reglamentavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:56
×