Kūrybiškas vaikų skaitymo ir rašymo mokymas


Kūrybiškas vaikų skaitymo ir rašymo mokymas.

Pažinti, ką nors nežinoma, išmokti, ką nors nauja – svarbiausia žingeidaus vaiko savybė. Vaikams yra malonu sužinoti naujų dalykų, todėl skaitymo ir rašymo mokymas yra ne išimtis. Pradėti vaikus mokyti raides tinkamiausias amžius yra 4-5 metai. Tai laikas, kai jie sparčiai plečia savo žodyną, pradeda suprasti, kad raidės, skaičiai, įvairūs simboliai turi savo prasmę. Stebėdami skaitančius ir rašančius žmones, ikimokyklinukai ima juos mėgdžioti, natūraliai ima imituoti tai, ką mato. Pradedant mokyti vaiką reikia atkreipti dėmesį į vieną esminių dalykų – mokymas turi būti įdomus ir vaikui, ir suaugusiajam. Daugelis ekspertų švietimo srityje per pastarąjį dešimtmetį pabrėžia žaidimu grįsto mokymo svarbą ir jo svarbų vaidmenį plėtojant vaiko vaizduotę, socialinius įgūdžius, kūrybiškumą. Taigi norint išugdyti kūrybišką, vaizduotės nestokojančią asmenybę pedagogai turėtų naudoti šį mokymo būdą. Anot K. Robinsono, labai svarbūs trys kūrybiškumo ugdymo aspektai: padrąsinimas, stiprybių nustatymas ir ugdymas. Kai kurie savęs nelaiko kūrybiškais ir stokoja pasitikėjimo savo kūrybinėmis galiomis. Taigi pirmoji kūrybiškumo ugdymo užduotis – padėti vaikams patikėti, kad visi žmonės yra kūrybiški ir kad jų kūrybinės galios gali būti plėtojamos. Reikia sudaryti sąlygas ugdytiniams pajusti tobulėjimo galimybes, sustiprinti jų pasitikėjimą savo jėgomis įvairių bandymų metu. Antroji užduotis – padėti vaikams pažinti savo kūrybines galias, atrasti savo stiprybes, trečioji – ugdyti savarankiškos kūrybinės veiklos gebėjimus, skatinti pasitikėjimą savo jėgomis ir savarankišką mąstymą. Kadangi vaikų kūryba yra neatsiejama nuo žaidimų, savo darbe pabandysiu aptarti, kaip vaikus kūrybiškai išmokyti skaityti ir rašyti žaidžiant.

Vanderbilt universitete Nešvilyje buvo atlikti tyrimai ir nustatyta, kad supažindinti vaiką su kaligrafija idealiausias laikas yra 4-5 jo gyvenimo metai. Tačiau tuo pačiu pabrėžiama, kad tai ne visada bus lengva, ir siekiant išvengti nusivylimo, būtina atkreipti dėmesį į penkias problemas, su kuriomis susiduria suaugusieji, pradedantys mokyti vaikus rašyti. Pirmoji problema – ikimokyklinukai neturi jokio susidomėjimo raštu. Dažnai tėvai perka vaikams įvairių rašto mokančių knygelių ir tikisi, kad jų vaikai sės ir su didžiausiu malonumu ims mokytis rašyti. Tačiau dažnai tenka nusivilti. Kaip alternatyva yra siūlomi keli būdai, kaip padaryti mokymą įdomų. Pavyzdžiui, rašyti ne į sąsiuvinį ar knygutę, o ant virtuvinio stalo, spintelės ar kito tam nepritaikyto paviršiaus užpurškus skutimosi putų.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2302 žodžiai)
  • Elena
  • Kūrybiškas vaikų skaitymo ir rašymo mokymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kūrybiškas vaikų skaitymo ir rašymo mokymas. (2015 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybiskas-vaiku-skaitymo-ir-rasymo-mokymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 23:52
×