Kūrybiškumas darbe


Kūrybiškumas reikalingas tam. Kurybingumo svarba vadyboje. Kurybiskumo ugdymas imoneje kursinis darbas. Kurybiskumo skatinimas organizacijoje. Kūrybiškumo skatinimo būdai organizacijoje. Darbas grup4je kūrybiškumas. Kūrybiškumas ese. Organizacijos personalo kūrybiškumo skatinimas. Organizacijos kurybiskumo skatinimas. Kurybiskumas apibrezimas.

Įvadas. Kūrybiškumas. Kūrybiškumas darbe. Kūrybiškumo motyvacija ir skatinimas darbe. Išvados. Literatūra. Priedas. Kiekviena organizacija turėtų suvokti, kad kūrybiškas darbuotojas padeda organizacijai plėstis, tobulėti ir išlikti konkurencingai rinkoje. Tai ypač akivaizdu tada, kai kūrybiškumas tampa organizacijos kultūros dalis ir darbuotojams leidžiama į tam tikrus dalykus žiūrėti nestereotipiškai. Kūrybiškumas pirmiausia reikalingas tam, kad įmonė „galvotų“ kitaip negu konkurentai, nekopijuotų idėjų, o sukurtų kažką originalaus, nes sėkmė ateina tik tada, kai esi skirtingas. Įmonė, kurioje sprendimai priimami kūrybiškai, jau yra išskirtinė, netradiciškai mąstantys darbuotojai priima originalius sprendimus. Kiekvienas gimsta vienodai kūrybingas, tačiau dauguma, nenaudodami savo kūrybiškumo, jį nuslopina. Kūrybišku žmogumi tampama. Tai priklauso nuo žmogaus noro mokytis ir tobulėti. Įmonės turėtų atkreipti dėmesį į darbuotojus, kuriems sunku atskleisti savo kūrybiškumą. Vis dažniau kalbama apie kolektyvinio darbo privalumus. Pastebėta, kad darbas grupėse, ypač kuriame reikia kūrybiškumo, yra daug efektyvesnis negu individualus. Šį faktą įrodo vis didėjantis kolektyvinių darbų, tapusių Nobelio prizo laureatais, skaičius. Duomenys rodo, kad per pirmuosius 25-erius Nobelio premijų teikimo metus dauguma darbų, net 59% buvo individualūs. Tuo tarpu nuo 1901 m. iki 1972 m. procentas ženkliai pasikeitė, 79% apdovanotų darbų – kolektyviniai. Darbo tikslas. Išanalizuoti kūrybiškumo darbe svarbą.

Kiekviena organizacija turėtų suvokti, kad kūrybiškas darbuotojas padeda organizacijai plėstis, tobulėti ir išlikti konkurencingai rinkoje.

Kūrybiškumas pirmiausia reikalingas tam, kad įmonė galvotų kitaip negu konkurentai, nekopijuotų idėjų, o sukurtų kažką originalaus, nes sėkmė ateina tik tada, kai esi skirtingas.

Kiekvienas gimsta vienodai kūrybingas, tačiau dauguma, nenaudodami savo kūrybiškumo, jį nuslopina. Kūrybišku žmogumi tampama. [1].

Vis dažniau kalbama apie kolektyvinio darbo privalumus. Tuo tarpu nuo 1901 m. Iki 1972 m. Procentas ženkliai pasikeit kūrybiškumui tirti, buvo atlikta begalės tyrimų, sukurta daugybė testų. Vieni tyrėjai savo teorijas grindė eksperimentine medžiaga, kiti užsiėmė testų, anketų kūryba, apklausų organizavimu, dar kiti nagrinėjo žymių žmonių, menininkų biografijas. Tyrėjus lydėjo abejonės, ar tikrai tiriamas kūrybiškumas, kokį veiklos produktą laikyti nauju, originaliu. Visi siekė išsiaiškinti kūrybos paslaptis, kas yra kūrybiškumas ir koks veiksnys jį lemia. Kūrybiškumo sąvoka apibrėžiama įvairiai, tačiau daugelis autorių sutinka, kad tai asmens sugebėjimas atrasti nauja. Problemų sprendimo efektyvumas priklauso ne tiek nuo žinių ar įgūdžių, kiek nuo ypatingo sugebėjimo užduotyse esančią informaciją panaudoti greitai ir įvairiais būdais. Ši savybė ir buvo pavadinta kūrybiškumu.

Kūrybiškumas - tai individo polinkis į naują, originalų ar novatorišką ko nors komponavimą, modeliavimą ar mąstymą. Siekiant kūrybinio rezultato neišvengiamai tenka naudotis jau turimomis žiniomis, tačiau svarbu, kad galiausiai būtų gautas naujas ar netikėtas derinys, o ne turimų žinių visuma. Dažniausiai kūrybiškumas apibrėžiamas kaip žmogaus gebėjimas atrasti naujus ir originalius sprendimus, daryti ką nors unikalaus, atrasti naujus darinius, naudotis platesne nei duota informacija, nekonvencionaliai mąstyti, valdyti situacijas, tobulinti ar keisti pasaulį, kad šis geriau atitiktų žmonių poreikius ir pan.

kūrybiškumas- tai žmogaus gebėjimas naujai, originaliai ką nors komponuoti, keisti, kurti. Tai naujų idėjų kūrimas, sprendimų radimas arba esminis problemų performulavimas. Tai gebėjimas pamatyti kitaip. Tai mąstymo savybė. Tai tiesiog sugebėjimas sukurti kažką naujo . (. 67).

Klysta tie, kurie mano, kad kūrybiškumas yra įgimtas bruožas.

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (3780 žodžiai)
  • Kolegija
  • Min
  • Kūrybiškumas darbe
    8 - 1 balsai (-ų)
Kūrybiškumas darbe. (2011 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybiskumas-darbe.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 11:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo