Kūrybiškumo samprata ir jo ugdymas darželyje


Įvadas. Kūrybiškumo samprata. Kūrybiškumo ugdymas darželyje. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas. Priedai. Priedas.


Siekiant įgyvendinti kūrybiškumo ugdymo tikslus, labai svarbu kreipti dėmesį į probleminius klausimus:

Kūrybiškumo samprata, jį slopinančiais ir skatinančiais veiksniais bei kūrybiškumo ugdymo ypatumais domėjosi mokslininkai: I. Becker-Textor (2001), A. Petrulytė (2001), D. Grakauskaitė-Karkockienė (2006) ir kiti. Kūrybiškumui tirti, jam ugdyti pasaulyje skiriama vis daugiau dėmesio, todėl labai svarbu susipažinti su pagrindiniais laimėjimais šioje srityje, pagrindiniais kūrybiškumo nustatymo bei ugdymo metodais ir būdais, siekiant pritaikyti juos ugdymo ir saviugdos procese.

Kūrybiškumo ugdymas padeda aktyviau į mokymosi procesą įtraukti su mokymosi sunkumais susiduriančius vaikus, ugdo tokias mokinių charakterio savybes kaip komandinis darbas, komunikabilumas, ryžtas, problemų sprendimas.

Norint ugdyti kūrybiškumą, visų pirma, reikėtų žinoti ką konkrečiai galima ugdyti. D. Karkockienė (2010) atkreipia dėmesį į pagrindinius kūrybiškumo ugdymo principus:

3. Nuoširdžius tarpusavio santykius: ypatingą atmosferą, kurioje vaikai jaučiasi saugūs dalytis idėjomis.

Taigi, ikimokyklinuko kūrybiškumo ugdymo siekiamybė – skatinti vaiką atidžiau pažvelgti į save, geriau suvokti savo polinkius bei pomėgius, išgales, pajusti savo vertę. Svarbiausia vaiko kūryboje – pastangos vaizdu išreikšti savo išgyvenimus. O tam būtina vaikui suteikti laisvę laisvai veikti taip, kad atsiskleistų jo emocingumas, iniciatyvumas, savarankiškumas. ikimokyklinio amžiaus tarpsnyje vaikai išgyvena E. Eriksono išskirtą iniciatyvos ir kaltės konfliktą. Vaikai šiame etape nukreipia energiją į veiklą ir trokšta išbandyti naujas erdves. Jei pernelyg bus kišamasi į vaiko darbą, jei vaikas bus verčiamas nuolatos laikytis taisyklių, jei bus menkinami vaiko kūrybiniai gebėjimai, vaikui, be jokios abejonės, pradės formuotis kaltės jausmas.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1324 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irena
  • Kūrybiškumo samprata ir jo ugdymas darželyje
    10 - 3 balsai (-ų)
Kūrybiškumo samprata ir jo ugdymas darželyje. (2018 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybiskumo-samprata-ir-jo-ugdymas-darzelyje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 05:44
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo