Kūrybiškumo ugdymas pamokose


Kūrybiškumo ugdymas pamokose. Kūrybiškumas – tai mokymosi uždavinys ir veiklos būdas. Gebėjimai, jų lavinimo būdai. Mokymasis – tai tikslinga, kryptinga veikla. Kūrybiškumo samprata. Tai asmens saviraiškos. Kas skatina kūrybinę veiklą? Problema, jos prieštaringumas ir galimų sprendimų bei patirties raiškos neįprastumas. Veiklos būdai. Prieštaringo klausimo ar problemos sprendimas Kas. Derybos. Ar teisus Hamletas, pasirinkęs kovos (keršto) kelią. Interviu. Kodėl Salomėjos Nėries rinkinys “Prie didelio kelio” yra poetės testamentas. Esė (5 -10 minučiųKodėl jums patiko šis žurnalistinis tyrimas – pamoka. Kūrybinės užduotys. Fantastinis subjektas (arba objektas) dviese sukurkite (užrašykite) veikėjo (arba autoriaus) paveikslą. Kūrybinė sėkmė. Bendras siekis, pasitelkiant individualumą žinias.


Kūrybiškumas – tai mokymosi uždavinys ir veiklos būdas, skatinantis tobulėjimą bei jo kryptį, pasitelkiant neįprastą komponavimo būdą. Loginova Diana, Sl-11-1 grupės mokinė, Vyr. mokytoja Irena Kepalienė.

Mokymasis – tai tikslinga, kryptinga veikla, kuri susijusi su mokymo programa ir tikslais, siekiant aktyvių ir efektyvių veiklos būdų, suvokiant, kaip toks mokymo būdas veikia mokinį, kaip veiklos pokyčiai veikia mokinio elgesį bei psichologiją, kaip toji veikla keičia asmens suvokimo ir gebėjimų lygį.

Tai asmens saviraiškos ugdymas, įsiklausant į save, padedant atskleisti vidinės ir išorinės tikrovės ryšį. Kūrybingos asmenybės bruožų formavimas, remiantis motyvacinėmis, emocinėmis ir vertybinėmis nuostatomis. Palanki ir įvairi aplinka, kuri skatina savarankiškumą ir laisvo pasirinkimo galimybę. Kūrybiškumo reikalaujančios situacijos ir užduotys, pasirenkant neįprastas veiklos formas, teigiamas veiklos rezultato įvertinimas.

Problema, jos prieštaringumas ir galimų sprendimų bei patirties raiškos neįprastumas. Pažintinės ir emocinės sferų dermė, pasitelkiant žinias, sąvokas, normas, vertybes, kurios įprasminamos veikloje, siekiant rezultato.

  • MS PowerPoint 91 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (433 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Irena
  • Kūrybiškumo ugdymas pamokose
    10 - 1 balsai (-ų)
Kūrybiškumo ugdymas pamokose. (2019 m. Liepos 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybiskumo-ugdymas-pamokose.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 14:20
×