Kūrybos ekonomika


Darbo santrauka. Reikšminiai žodžiai. Įvadas. Howkinso kūrybos ekonomikos samprata. Floridos kūrybos ekonomikos sampata. Išvados. Literatūra.

J. Howkinso knygoje plėtojama kūrybos ekonomika apima žinių sociologiją ir psichologiją, vartojimą kultūroje nei analizę, finansinių kūrybingumo svertų nagrinėjimą, naujosios ekonomikos, pagrįstos idėjomis kaip kūrybingumo kapitalu, plėtojimą, verslo modelių taikymą kūrybinėms veikloms, intelektinės nuosavybės teisės išmanymą, technologinių pokyčių medijose suvokimą, nacionalinių kūrybingumo strategijų modeliavimą, kūrybingumo ugdymą įvairiose švietimo sistemos grandyse.         Poindustrinės visuomenės tendencijos vykdomos, pagal Howkinso kūrybos ekonomiką: vis didesnis pramogų poreikis, vartojimo manija, darbo ir poilsio susiliejimas, veiklų integralumas, autonomiškumo bei privatumo siekis. Tendencijų prieštaringumas liudija sudėtingus ryšius daugiaplanėje visuomenėje, kurioje sugyvena specializacija ir sisteminių žinių reikmė, politinis masių pasyvumas ir politinių veikėjų „karštumas“, daugumos sprendimų diktatas ir ypatingos mažumų teisės, valstybinis prievartos monopolis ir smurto protrūkiai, popkultūros skvarba ir elitinės kultūros populiarumas, regionų urbanizacija ir miestų „sukaimėjimas“.  J. Howkinsas atsako į šias tendencijas kaip būti kūrybingam, priblokšti visuomenę savo originaliomis idėjomis ir iš to gerai pasipelnyti. Todėl reikia ne tik iškelti naujas idėjas, bet ir pelningai jas įgyvendinti, kad jos taptų ne tik individualios veiklos, bet ir socialinės raidos kapitalu. Kitaip tariant, autorius skatina ne tik parduoti savo idėjas, bet sukurti rinką pelningam jų realizavimui, drauge – jų vertę. Be sukurtos vertės, neįtikinus visuomenės savo idėjų vertingumu, jų kaina bus niekinga. Taigi didžiausio išradingumo reikia ne dauginant idėjas, bet kuriant jų pridėtinę vertę.

Kūrybos teisę taip pat būtų galima laikyti socialine komunikacija, kuri kuriama atliepiant tam tikrus kūrybingos visuomenės poreikius. Kūrėjų apsauga įgauna institucinę formą, kurią prižiūri valstybinis prievartos monopolis.

  • Ekonomika Tyrimas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1522 žodžiai)
  • Olimpija
  • Kūrybos ekonomika
    10 - 10 balsai (-ų)
Kūrybos ekonomika. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kurybos-ekonomika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:25
×