Kušingo sindromas


Tikslas. Uždaviniai. Įvadas. Kas yra Kušingo sindromas? Kušingo sindromo priežastys. Kušingo sindromo tyrimas. Simptomai. Kušingo sindromo gydymas. Komplikacijos. Kušingo liga – dažniausia endogeninio Kušingo sindromo forma. Kušingo ligos simptomai. Ligos diagnostika. Ligos gydymas. Paplitimas. Išvados. Naudota literatūra.

Išanalizuoti literatūrą apie kušingo sindromą ir ligą.

Aptarti Kušingo sindromo priežastis. Išsiaiškinti Kušingo sindromo ir ligos simptomus. Atskleisti sindromo ir ligos diagnostiką, gydymą bei paplitimą.

Cukrinis diabetas; Hipertenzija (padidėjęs kraujo spaudimas); Padidėjęs jautrumas infekcijoms; Kaulų lūžiai dėl osteoporozės ir nutukimo; Hipofizės navikai gali spausti gretimas smegenų dalis.

Kušingo sindromo priežastys: endogeninės (perteklinė kortizolio gamyba) ir egzogeninės (ilgą laiką vartojant gliukokortikoidus). Kušingo sindomo simptomai: nerimas, neproporcingai plonos galūnės, riebalų ant pilvo, šlaunų, krūtų susikaupimas ir kt. Kušingo ligos simptomai: gali būti tokie pat kaip ir sindromo, bet papildomai gali pasireikšti galvos skausmai, regėjimo sutrikimai, galaktorėja ir kt. Nustačius Kušingo ligą ar sindromą yra paskiriamas chirurginis arba medikamentinis gydymas. Taip pat gydoma spinduliniu būdu.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 95 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (1167 žodžiai)
  • Loreta
  • Kušingo sindromas
    10 - 4 balsai (-ų)
Kušingo sindromas. (2014 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kusingo-sindromas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:36
×