Kvaišalų vartojimo prevencija


Kvaišalų vartojimo prevencija kursinis darbas. Renginio eiga įvadinė dalis. Tėvų ir ugdytojų bendravimas su paaugliais. Ar verta ??? Individuali refleksija pasibaigus renginiui.


Šią temą pasirinkau, žinoma su auklėtojos pritarimu, nes pokalbio metu ji buvo užsiminusi, kad anoniminės anketos dėka sužinojo, jog keli vaikai yra bandę rūkyti, svaigintis alkoholiu ir net yra bandę marihuanos, mokinių vadinamos „žolės“.

Mokytis būti supratingam ir nebijoti pasiųlyti priklausomybę turinčiam asmeniui kreiptis į specialistus;

Ugdyti gebėjimus: atsispirti pasiūlimams pabandyti vartoti kvaišalus, tiesiogiai drąsinti priklausomybę turičius gydyti ją, - mąstyti visapusiškai, emocinius socialinius sunkumus spręsti veiksmingai ir etiškai;

Skatinti tėvus vaikams ugdyti tinkamus įpročius, daugiau bendrauti su jais.

RENGINIO FORMA: Paskaita narkotikų prevencijos tema, nuotraukos ir trumpi filmukai.

AUKLĖJIMO METODAI: Rekomendacijos ir praktiniai patarimai kaip spręsti narkotikų vartojimo problemą.

NAUDOTOS PRIEMONĖS: Surinkta medžiaga apie narkotikų prevenciją, trumpametražiai filmai narkotikų vartojimo tema, nuotraukos.

Kadangi jau turėjau patirties dirbant su šia klase, pasirengimas renginiui nebuvo sunkus. Klasės auklėtoja buvo labai geranoriškai nusiteikusi, padėjo man paruošti projektorių filmų rodymui, padėjo užtamsinti langus, kad kuo geriau matytųsi. Renginys truko 45 minutes, minėta auklėtoja vėlgi paaukojo savo pamokos laiką. Ji rėmėsi tuo, kad tai bus gera pamoka jos auklėtiniams, kad narkotikų vartoti nevalia, kad tai yra nepateisinamas įprotis griaunantis šeimas, naikinantis žmogaus protą ir mąstymą. Ši tema jai aktuali, nes anoniminės anketos dėka ji sužinojo, kad klasėje yra bandžiusių rūkyti, gerti alkoholinius gėrimus, taip pat yra bandžiusių rūkyti „žolę“. Mokiniai taip pat buvo labai gerai nusiteikę, jautėsi didelis susidomėjimas tema, kuria vyks paskaita. Tyrimai rodo, kad moksleiviai apie narkotikus žino daugiau, nei suaugusieji- mokytojai ir tėvai (B. Burba, E. Čiapaitė, 1997).

Renginio planavimo etape buvo planuojama suteikti žinių apie narkotikus, jų poveikį ir vartojimo pasekmes; formuoti antinarkotines nuostatas, sustiprinti savęs vertinimą, mokyti priimti atsakingus sprendimus, ugdyti tarpasmeninį bendravimą, sustiprinti savęs vertinimą, pateikti narkotikų vartojimo alternatyvas, sumažinti nuobodulio ir atstūmimo jausmą, supažindinti su socialinio spaudimo įtaka rūkymui, alkoholio ir narkotikų vartojimui, ugdyti pasipriešinimo įgūdžius, atsparumą socialiniam spaudimui, ugdyti sprendimo priėmimo, bendravimo, kritinio mąstymo ir kitus įgūdžius. Manau, kad mano pateikta medžiaga padėjo įgyvendinti renginio tikslus, iš dalies buvo pasiekti laukiami rezultatai. Sprendžiant iš mokinių reakcijų, man pavyko supažindinti mokinius su narkotikų rūšimis, kaip jie atpažįstami, kokią žalą jie daro žmogaus organizmui. Taip pat mokiniai gebės atpažinti kvaišalus vartojantį žmogų. Vaikai labai įdėmiai žiūrėjo vaizdinę medžiagą, noriai atsakinėjo į mano pateiktus klausimus paskaitos metu. Sprenžiant iš to, kiek jie žino apie narkotikus, jų rūšis, mokiniai domisi šia tema. Paklausti koks jų požiūris į narkotikus, dauguma pasisakė labai neigiamai. Po renginio vaikai aptarinėjo gautą informaciją ir teigė, kad „geriau jau žaistų kompiuteriu, sportuotų, dalyvautų įvairiose varžybose, spartakiadose, šoktų diskotekose, užsiimtų organizacijų, būrelių veikla“. Pati iš šio renginio sužinojau, ko dar nebuvau girdėjusi apie narkotikus, jų vartojimo pasekmes. Renginys dar labiau sustiprino mano neigiamą požiūrį į kvaišalus, jų vartojimą. Manau reiktų daug daugiau renginių šia tema, nes yra labai daug mokinių bandžiusių ar vartojančių narkotikus. Ši patirtis mano ateities praktikai bus labai naudinga. Yra labai daug žmonių turinčių priklausomybę narkotikams.

  • Sociologija Projektas
  • Microsoft Word 97 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2847 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Kvaišalų vartojimo prevencija
    10 - 2 balsai (-ų)
Kvaišalų vartojimo prevencija. (2017 m. Birželio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvaisalu-vartojimo-prevencija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:50
×