Kvantinis kompiuteris


Įvadas. Kvantinio kompiuterio raida. Kvantinė fizika ir kvantinė informatika. Istorinis rakursas. Kvantinio kompiuterio veikimo principai. Kvantinės informacijos vienetai. Kubitai. Kvantinis registras. Klaidų korekcija kvantiniame kompiuteryje. Kvantinis kompiuteris šiandien. Principinė kvantinio kompiuterio schema. Bendrieji kvantinio kompiuterio baziniai elementai. Pagrindinės bazinių kvantinio kompiuterio elementų vystymosi kryptys. Joniniai kvantiniai kompiuteriai. Organinių skysčių molekulių su netiesiogine sąveika kvantiniai kompiuteriai (kubitas valdomas megnetinio branduolio rezonanso metodu). Įkrautų kūperių porų kvantiniai kompiuteriai. Kvantinis ar klasikinis kompiuteris. Kvantinis skaičiavimas. Kvantiniai tinklai. Kvantinio kompiuterio ateities perspektyvos ir prognozės. Neišspręstos kvantinių kompiuterių problemos. Kvantinių kompiuterių ateitis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio kompiuterio veikimo principas susijęs su paslaptingomis ir kol kas daugeliui žmonių nesuvokiamomis atomų ir elementariųjų dalelių kvantinėmis savybėmis. Todėl šiame referate pateiksiu kvantinio kompiuterio kilmės užuomazgas, supažindinsiu su kai kuriomis susijusiomis informacijos teorijomis, be kurių įsisavinimo žmonija nebūtų pajėgusi kurdama kvantinį kompiuterį pažengti į priekį. Taip pat šis referatas iliustruoja įvairių mokslo sričių ir technologinės pažangos sąryšį, kai tampa aišku, kad technologinę pažangą sąlygoja ne vienos srities žinių gilumas, o kelių mokslo sričių ir net technologijų sintezė.

  • Microsoft Word 222 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (3043 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Kvantinis kompiuteris
    10 - 3 balsai (-ų)
Kvantinis kompiuteris. (2014 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvantinis-kompiuteris.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 16 d. 14:57
×