Kvapiosios medžiagos - Aldehidai


Kvapiasias medziagas referatas. C atomas prie tarp dvigubų ryšių.

Chemijos referatas. Įvadas. Struktūra. Nomenklatūra. Fizikinės savybės. Gavimas. Paplitimas gamtoje. Panaudojimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Aldehidai – klasė labai reaguojančių organinių cheminių junginių, kurie turi savyje karbonilo grupę (kurioje anglies atomas yra dvigubu ryšiu susijungęs su deguonimi), ir bent vienas vandenilio atomas, surištas su α- anglimi (centrinis anglies atomas karbonilo grupėje). Taip par tai organiniai junginiai turintys molekulėje funkcinę aldehido grupę. Aldehidų kvapas yra panašus į atitinkamų alkoholių kvapą, tik gerokai stipresnis, nes aldehidinė grupė yra stipresnis osmoforas nei alkoholinė. Žemesni aldehidai turi erzinantį kvapą, ilgėjant grandinei, kvapas darosi malonesnis. Junginiai, turintys 8-12 anglies atomų, turi malonų gėlių kvapą. Ilgėjant grandinei, kvapas silpnėja. Šakoti aldehidai turi stipresnį ir malonesnį kvapą nei to paties ilgio linijiniai junginiai.

Apie visa tai ir truptuį plačiau, bus aptariama toliau šiame referate.

Karbonilgrupės sp2 hibridizuotas C atomas sudaro tris σ-ryšius, esančius vienoje plokštumoje, ir πryšį su deguonimi, kuris susidaro, persiklojant nehibridizuotai C atomo p atominei orbitalei su deguonies p atomine orbitale. Dėl skirtingo C ir O atomų elektrinio neigiamumo π-ryšys, esantis tarp jų, smarkiai poliarizuotas. Dėl to karbonilgrupės C atomas turi dalinį teigiamą krūvį δ+, o O atomas – dalinį neigiamą krūvį δ–. Kadangi C atomas elektronodeficitinis, jį gali atakuoti nukleofilai. α-Padėties C atomas taip pat turi dalinį teigiamą krūvį δ'+, dėl ko jis patraukia į save C–H ryšio elektronus, ir vandenilis tampa judriu:

  • Chemija Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Grėta
  • 17 puslapių (1262 žodžiai)
  • Chemijos referatai
  • Microsoft Word 665 KB
  • Kvapiosios medžiagos - Aldehidai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kvapiosios medžiagos - Aldehidai. (2015 m. Gruodžio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/kvapiosios-medziagos-aldehidai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 21:21