Kvapų sklaida


Įvadas. Kvapų sklaida. Taikomi teisės aktai Lietuvoje. Nemalonaus kvapo tyrimai. Kvapo nustatymo prietaisai. 2. Parametrai. Modeliai. Išvados. Literatūra.

Švarus ir grynas oras yra vienas svarbiausių elementų žmogaus sveikatai ir komfortiškam gyvenimui. Švarus oras saugo žmogaus uoslę nuo nemalonių kvapų, kitaip dar vadinamų dvoku arba smarve.

Nemalonūs kvapai daro neigiamą įtaką ne tik žmogaus sveikatai, bet ir kasdienei veiklai. Nors žmonių uoslė yra salyginai silpna, bet žmonės labai greitai pajaučia malonius kvapus, tokius kaip : maisto, gėlių, kvepalų. Būtent gyvūnams kvapas padeda įvertinti objekto cheminę sudėtį, susirasti maisto, bendrauti tarpusavyje. Dalis gyvūnu kvapais pasižymi savo teritoriją, kvapo pagalba susiranda poravimosi partnerį.

Kvapas- yra viena iš sudetingiausiai sprendžiamų atmosferos teršalų. Būtent iš kvao atskiri individai gali atskirti labai mažus medžiagų kiekius. Į kvapą kiekvienas žmogus reaguoja skirtingai: vienam priimtinas kvapas gali būti nemalonus kitiems. Kvapo kontrolės bandymus apsunkina skirtingos nuomonės į kvapus. Jau pažįstami kvapai aptinkami lengviau ir greičiau į jį yra sureaguojama. Taip pat uoslė greitai pavargsta ir pripranta prie esamo kvapo aplinkoje, todėl jo imama nebejausti, nebent padidėja jo koncentracija.

Kvapo sukelėjais gali būti įvairūs cheminiai junginiai. Jų koncentraciją būtina reguliuoti atsižvelgiant į higienos normas ir galiojančius teisės aktus. Juose yra nurodomos koncentracijos nepageidaujamų kvapų, nepalankių sveikatai bei žalingų žmogui ir aplinkai. Tačiau dažnai dėl netinkamos kontrolės kvapas vis vien pasklinda aplinkoje.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 1202 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (3479 žodžiai)
  • Ieva
  • Kvapų sklaida
    10 - 4 balsai (-ų)
Kvapų sklaida. (2014 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvapu-sklaida.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:48
×