Kvarcas geologija referatas


Kvarcas. Krištolas. Dulsvasis kvarcas. Rožinis kvarcas. Citrinas išvados naudota literatūra įvadas. Kvarcas kvarcas. Pagrindinės kvarco atmainos. Morionas Morionas. Naudota literatūra.

Naudingosios iškasenos labai paplitusios jos dažniausiai randamos po žeme ar uolienom. Jos labai populiarios ir ekonomikoje ir socialiniame gyvenime . Ir taipogi įvairiai naudojamos gyvenime . Vieni iškasenas vartoja papuošalams kiti sveikatos priežiūrai ,gydimui . Daugiau dėmesio skirsime kvarcui.

Kvarcą, ypač skaidrias bespalves ir spalvotas jo atmainas – kalnų krištolą ir ametistą – žmonės žinojo dar senų senovėje. Mineralo pavadinimo kilmė ne visai aiški . Galbūt terminą „ kvarcas“ pirmieji pavartojo Saksonijos rūdynų kalnakasiai. Anksčiau nebuvo žinoma , kad kalnų krištolas ir beformė dioksido masė, iš kurios paprastai susideda kitas uolienos kertančios hidroterminės gyslos, yra ta pati medžiaga . Plačiausiai žinomos kristalinės kvarco atmainos: ametistas, kalnų krištolas, dūminis kvarcas, morionas, citrinas, rožinis kvarcas ir kitos. Kvarco mineralai kaip talismanai ir amuletai tiktų visiems Zodiako ženklams.

2 PAGRINDINĖS KVARCO ATMAINOS

Gražūs ametistai labai vertinami ir dažnai derinami brangiuose papuošaluose kartu su smaragdais arba briliantais. Šlifuojamas pakopiniu arba mišriu būdu. Svarbiausios ametisto radimvietės yra Pietų Afrikoje , Madagaskare, Brazilijoje, Urugvajuje.

Spalva:bespalvė,kartais šiek tiek drumstaSkaidrumas: nuo skaidraus iki nepermatomoKietumas: 7Cheminė formulė: SiO2Sudėtis: kvarcasKristalinė gardelė: trigonalinėPagrindinės radimvietės: JAV (Arkanzasas), Brazilija, Vokietoja, NVS, Japonija, Madagaskaras, MeksikaZodiako ženklai: visi

2.3 Dulsvasis kvarcas

2.4 Morionas

Šios kvarco atmainos pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio mormorion – neplautas, purvinas. Moriono kristalai neskaidrūs ir tik visiškai plonos plokštelės persišviečia tamsiai ruda spalva. Šlifuojami kabošonu ir dedami į sidabro bei aukso papuošalus.Ukrainoje, Volynės radimvietės pegmatituose, aptinkama labai gražių iki kelių tonų masės moriono kristalų.

Pavadintas pagal akmeniui būdingą spalvą. Spalva geltona geltonai ruda citrinos geltonumo, geltonai oranžinė. Jau viduramžiais ametistai buvo kaitinant paverčiami citrinais.

  • Microsoft Word 175 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1613 žodžiai)
  • Kolegija
  • Živilė
  • Kvarcas geologija referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Kvarcas geologija referatas. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvarcas-geologija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:06
×