Kvatročentas Italijoje


Kvatročentas Italijoje. Istorija. Kvatročentas (it. Quattrocento, liet. „Keturi šimtai“) – Italijos meno laikotarpis tarp 1400 ir 1500 m. Pagrindinės socialinės aplinkybės. Renesansas prasidėjo Toskanoje. Pagrindinės meno tendencijos skulpūroje. Kurti išraiškingą žmogaus figūrą, visiškai nepagražintą, atsisakoma viduramžių skulptūros tendencijų. Kurimas ne tik religinio turinio darbų (altoriams. Verokjas. Pulko vadas Koleonis. Venecija. M. Pagrindinės meno tendencijos architektūroje. Tuščiavidurio kupolo naudojimas. Erdvės architektūroje buvo naudojamos pagal tam tikras logines proporcijas. Pagrindinės meno tendencijos tapyboje. Gamtos erdviškumo perteikimas. Kerinčios, švelnios, tobulos moters vaizdavimas. Botičelis. Madona su kūdikiu. Erdvinės perspektyvos naudojimas. Mazačas. Šv. Petras ir šv. Jonas dalina išmaldą. Grynų, aiškių spalvų bei aukso naudojimas. Freskos fragmentas. San Marko vienuolynas.


Kurti išraiškingą žmogaus figūrą, visiškai nepagražintą, atsisakoma viduramžių skulptūros tendencijų.

Kurimas ne tik religinio turinio darbų (altoriams, sakykloms..), bet ir puošimas miestų aikščių, vidinių rūmų kiemų bei sodų. Taip pat buvo atgaivintos raitelių skulptūros tradicijos.  .

Erdvės architektūroje buvo naudojamos pagal tam tikras logines proporcijas, formas ir geometriją, kitaip nei viduramžiuose, kur pastatai buvo statomi labiau iš intuicijos.

Beatas fra Anželikas. Apreiškimas. Freska.San Marko vienuolynas. Florencija. 1430 m.

  • MS PowerPoint 424 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (327 žodžiai)
  • Universitetas
  • Germantė
  • Kvatročentas Italijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Kvatročentas Italijoje. (2019 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvatrocentas-italijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 03:05
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo