Kvaziteismų samprata ir rūšys


Kvaziteismas. Literatura apie kvaziteismus. Kvaziteismo samprata. Kvazi teismu apskundimas. Kvaziteismai. Kvazi teismai lietuvoje. Kvazi teismu samprata. Kvaziteismu kriterijai. Kvaziteisminė. Kvaziteismus.

Įvadas. Kvazi teismo samprata. Kvazi-teismų atsiradimą sąlygojusios aplinkybės. Kvazi-teismo ir teismo santykis. Kvazi-teismo paskirtis, atliekamos funkcijos ir esminės savybės. Administracinių ginčų nagrinėjimo kvazi-teisme proceso standartai. Kvazi-teismų rūšys. Kvazi-teismai gali būti klasifikuojami atsižvelgiant į jų užimamą padėtį valstybės. Institucijų sistemoje. Kvazi-teismai gali būti skirstomi pagal atliekamas funkcijas. Ginčo pobūdis taip pat yra svarbus kvazi-teismų klasifikavimo kriterijus. Kvazi-teismai skiriasi ir pagal priimamų sprendimų pobūdį. Sprendimo apskundimo galimybė – svarbus rodiklis, leidžiantis suskirstyti kvazi-. Teismines institucijas į atskiras grupes. Pagal tai, ar prieš kreipiantis į teismą, būtina išnagrinėti ginčą kvazi-teisme, ar ne, kvazi-. Teismai gali būti skirstomi į privalomas ir savanoriškas ikiteismines ginčų nagrinėjimo. Institucijas. Pagal tai, kokį vaidmenį kvazi-teismas atlieka ginčo nagrinėjimo procese, gali būti. Skriami “aktyvūs” kvazi-teismai ir “pasyvūs” kvazi-teismai. Pagal tai, ar bylos nagrinėjamos viešai, gali būti skiriami “uždaro” proceso ir “atviro”. Proceso kvazi-teismai. Kai kurie kvazi-teismai savo sprendimus skelbia viešai, o kai kurie – tik šalims, tarp. Kurių buvo kilęs ginčas. Privalėjimas motyvuoti sprendimus taip pat gali būti pagrindas klasifikuoti kvazi-. Teismus. Kvazi-teismo sudėtis – dar vienas kriterijus, leidžiantis skirstyti kvazi-teismus į atskiras. Kategorijas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Apibendrinti veikiančius pasaulyje kvazi-teismus yra labai sunku ne tik todėl, kad egzistuoja skirtingos teisės sistemos (pvz. įprastai išskiriamos bendrosios ir kontinentinės teisės sistemos), bet ir todėl, kad kiekviena valstybė, nesvarbu, kokiai teisės sistemai priklauso, turi savų ypatumų, o joje veikiantys kvazi-teismai vaidina nevienodą vaidmenį. Todėl šiame darbe neseksiu atskleisti visų galimų kvazi-teismų modelių ypatumų, bet mėginsiu surasti bendrus vardiklius, leidžiančius suprasti kvazi-teismų pobūdį.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3747 žodžiai)
  • Renata
  • Kvaziteismų samprata ir rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Kvaziteismų samprata ir rūšys. (2013 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvaziteismu-samprata-ir-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:08
×