Kvėpavimas skaidrės


Biologijos skaidrės. Skaidres apie kvepavima. Skaidres biologija. Kvepavimo sistema ppt. Biologija skaidres. Kvepavimo skaidres. Skaidres kvepavimas. Duju apykaita skaidres. Voro duju apykaita. Kvepavimas biologija.

Kvėpavimo reikšmė. Kvėpavimo organų sistema. Plaučių sandara. Kvėpavimo judesiai. Gyvybinė plaučių talpa. Dujų apykaita plaučiuose ir audinuose. Kvėpavimo organų ligos.

Kad galėtų atpalaiduoti energiją, kūnui reikia deginti cheminį kurą – gliukozę, gaunamą iš maisto ir šiam procesui reikalingas deguonis. Nosies ertmę ir kitų kvėpavimo takų gleivinę dengia virpamasis epitelis, kurio plaukeliai kartu su liaukų išskyromis nukenksmina mikroorganizmus ir sulaiko dulkeles. Svetimkūniai pašalinami iš kvėpavimo takų kosint ar čiaudint. Kiekvienas bronchas plaučiuose šakojasi į vis smulkesnius vamzdelius – bronchioles, kurios užsibaigia pilnomis oro plonasienių pūslelių – alveolių kekėmis.

Kvėpavimo judesius reguliuoja kvėpavimo centras, esantis pailgosiose smegenyse. Kvėpavimo centre atsiradę impulsai nervais perduodami tarpšonkauliniams raumenims ir diafragmai. Kai žmogus ramiai įkvėpęs, ir toliau iškvėpia orą kiek gali, tai iš kvėpavimo takų išeina dar apie 1500 cm³. Taigi didžiausias oro kiekis, kurį žmogus gali iškvėpti, apytikriai lygus apie 3500 cm³.

  • MS PowerPoint 707 KB
  • 2012 m.
  • 26 puslapiai
  • Migle
  • Kvėpavimas skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Kvėpavimas skaidrės. (2012 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvepavimas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 23:35
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo