Kvėpavimo gyvybinė veikla


Gyvybines veiklos kvepavimas. Gyvybinė veikla kvėpavimas.

Sveikatos konspektas. Kvėpavimo gyvybinė veikla. Kvėpavimo fiziologija. Kvėpavimo rūšys. Patologinio kvėpavimo tipai. Terminai ir sąvokos. Dujų ir kraujo pasiskirstymas plaučiuose priklausomai nuo kūno padėties. Kvėpavimo sistemos tyrimo būdai. Kvėpavimo organų ligomis sergančiųjų slaugą sudaro. Kvėpavimo organų ligomis sergančiųjų slaugos problemos. Kvėpavimo funkcijos tyrimas. Pasiruošimas spirometrijai.


Gulintis žmogus kvėpuoja kiek rečiau. Dirbant fizinį darbą, susijaudinus, karščiuojant, sergant plaučių, širdies ligomis, kvėpavimas padažnėja.

Normalus kvėpavimas yra ramus ir begarsis, jo metuvyksta kaita tarp įkvėpimo , iškvėpimo ir kvėpavimo pauzės. Kvėpavimo užduotis per oro kanalus ir plaučius aprūpinti kūną deguonimi ir pašalinti iš jo anglies dioksidą. Taisyklingas kvėpavimas turi labai daug įtakos tiek sveiko žmogaus, tiek ligonio savijautai.

Krūtininis kvėpavimas, kai kvėpuojant pakyla šonkauliai, krūtinės ląsta išsiplėčia į priekį ir į šonus; šiuo būdu dažniau kvėpuoja moterys;

Diafragminis kvėpavimas, kai kvėpuojant labiau kilnojasi diafragma, daugiau juda pilvo viršutinė dalis; taip dažniau kvėpuoja vyrai;

Mišrus kvėpavimas, kai kvėpuojant kilnojasi šonkauliai ir diafragma; šis kvėpavimo būdas yra geriausias

Vertinamas kvėpavimo dažnumas, ritmas, gilumas. Kvėpavimo dažnumas skaičiuojamas, stebint krūtinės ląstos judesius arba uždejus ranką ant krūtinės ląstos. Pacientas neturi žinoti, kas yra atliekama, nes gali pasikeisti jo kvėpavimas. Norint nukreipti dėmesį, patariama laikyti jo ranką kaip skaičiuojant pulsą.

Kvėpavimo danumas žymimas arba temperatūrine kreive, žalia spalva arba tam skirtoje skiltyje slaugos dokumentuose.

Bioto kvėpavimas – būdinga vienodai gilus kvėpavimas su pertraukomis. Taip neretai kvėpuoja sergantys smegenų augliais, meningitu.

  • Sveikata Konspektai
  • 2013 m.
  • Aistė
  • 5 puslapiai (1055 žodžiai)
  • Sveikatos konspektai
  • Microsoft Word 11 KB
  • Kvėpavimo gyvybinė veikla
    10 - 3 balsai (-ų)
Kvėpavimo gyvybinė veikla. (2013 m. Lapkričio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/kvepavimo-gyvybine-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:58